Журнал Полимерные трубы - Новости отрасли

IFAT 2014

У травні 2014 року в Мюнхені відбулася XVIII Міжнародна спеціалізована виставка з водопідготовки, водоочистки, переробки та утилізації відходів IFAT 2014 – найбільший у світі форум з питань екології та захисту навколишнього середовища. У ньому беруть участь фахівці та експерти, що представляють промислове виробництво, комунальне господарство, підприємства з водоочищення та водопостачання, компанії з охорони навколишнього середовища, науково-дослідні інститути й організації. 

За словами виконавчого директора виставки Ойгена Егетенмайра, у 2014 році IFAT побив усі рекорди – і за розміром виставкових площ (230 тис. кв.м), і за кількістю учасників (понад 3000 з 59 країн), і за кількістю відвідувачів (понад 135 тис ., у тому числі 60 тис. іноземних). 

Учасники виставки відзначили високий статус відвідувачів: значний відсоток серед них складали особи, що приймають рішення. Це дозволило провести результативні переговори і зустрічі та розраховувати на продуктивні контакти у майбутньому.

У виставці брали участь майже всі провідні європейські виробники полімерної трубної продукції: Aliaxis (Friatec), Egeplast, Georg Fischer, HOBAS, PipeLife, Plasson, POLYPLASTIC, Simona, Wavin, виробники трубопровідної арматури AVK, Hawle, TALIS і багато інших. 

Настільки представницький міжнародний форум – це, насамперед, майданчик для обміну ідеями, що дає прекрасну можливість, з одного боку, показати свої нові розробки максимальному колу потенційних замовників, а з іншого – познайомитися з досвідом колег, оцінити тенденції розвитку ринку і сформулювати для себе пріоритетні напрямки інноваційної роботи. 

Однією з тенденцій сучасного виробництва ПЕ труб, мабуть, стає розширення використання марок ПЕ 100 з підвищеною стійкістю до розтріскування (PE 100RC). Матеріали цього класу вже використовуються не тільки у виробництві труб, а й для виготовлення самих різних типів фітингів. Не виключено, що вони будуть витісняти традиційні марки ПЕ 100. 

143 23

Набирають популярності швидкозбірні з'єднання труб типу Pushfit. Основною областю їх застосування є внутрішньобудинкові мережі водопостачання та опалення, проте деякі виробники, такі як Reinert-Ritz, вже пропонують фітинги цього типу істотно великих діаметрів – до 500 мм. 

На виставці був представлений цілий ряд рішень стосовно полімерних колодязів, що свідчить про зростання використання цього виду виробів на ринку трубопровідних систем. Основна частина цих рішень спрямована на уніфікацію виробництва колодязів за рахунок створення модульних конструкцій, які на місці забезпечують складання колодязя необхідної конфігурації зі стандартних комплектуючих. Кілька компаній представили нові полімерні люки для колодязів – пластмаси витісняють метал навіть у таких традиційних «чавунних» нішах. 

143 23a

Постачальники фітингів демонстрували готові рішення для здійснення врізок, протягання, проходження поворотів тощо, що покликані допомогти будівельним і експлуатуючим організаціям ефективно працювати з сучасними матеріалами. 

Виробників труб країн СНД на виставці представляла міжнародна Група ПОЛІПЛАСТИК. На її стенді були показані труби водяного та теплового напрямків, продукція учасників Групи: труби для електричних мереж від EVOPIPES (Литва), продукція та рішення Radius Systems (Великобританія), безтраншейні технології ремонту компанії Subterra (Великобританія) і засувки AEON (Великобританія). 

143 24

За приблизними оцінками, стенд Групи ПОЛІПЛАСТИК відвідало понад 450 осіб з різних країн світу – Німеччини, Австрії, Швейцарії, Італії, Нідерландів, Данії, Польщі, Чехії, Іспанії та Великобританії. Дуже багато відвідувачів було з країн СНД, серед них було чимало давніх партнерів Групи. Увагу відвідувачів привертав веселий фокусник, що працював на стенді, гостей зустрічали баварським пивом і гарячими сосисками. 

Протягом усієї виставки на стенді майже безперервно проходили переговори і призначені зустрічі. 

Виставка IFAT, на відміну від більшості аналогічних за тематичною спрямованістю виставкових заходів, може похвалитися вельми тривалої історією існування: перша IFAT відбулася ще в 1966 році. Сьогодні ця виставка представляє найширшу в світі гаму інновацій і рішень у галузі природоохоронних технологій. Зміна клімату, зростання цін на сировину, збільшення кількості мегаполісів і процес індустріалізації в країнах, що розвиваються, – все це стимулює попит на продукцію та послуги, спрямовані на вирішення проблем природокористування. Ця виставка, що охоплює питання водопідготовки, водоочистки, переробки та утилізації відходів, багато в чому визначає стратегію раціонального використання природних ресурсів та їх збереження для майбутніх поколінь.  

Наступна виставка IFAT відбудеться з 30 травня по 3 червня 2016 року в Мюнхені. Radius Systems і Група ПОЛІПЛАСТИК разом з партнерами обов'язково візьмуть участь у цьому представницькому форумі.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА