Журнал Полимерные трубы - Новости отрасли

ЄВРОПА НАПЕРЕДОДНІ РЕВОЛЮЦІЇ У РОБОТІ З ВІДХОДАМИ

143 26У Європі планують уже в найближчому майбутньому зобов'язати виробників переробляти не менше 70 % відходів своєї продукції, а у віддаленій перспективі під заборону використання у виробництві може потрапити будь-яка сировина, яка не підлягає вторинній переробці. 

Така інформація була озвучена представниками Єврокомісії на конференції TEPPFA (Асоціація виробників пластикових труб і фітингів), що відбулася в Брюсселі. В якості примусових і заохочувальних заходів для компаній, які активно підвищують відсоток матеріалів, що використовуються у виробництві після переробки, керівництво Євросоюзу має намір застосовувати різні податкові пільги, фінансове субсидування, а в разі необхідності – й різні штрафні санкції. 

Представники Єврокомісії підкреслили, що в сучасному світі для організації екологічно безпечного виробництва одного лише роздільного збору відходів уже недостатньо. Ще на стадії планування запуску у виробництво будь-якої продукції максимальну увагу потрібно приділяти підбору сировини, яку можна використовувати і вдруге. Тоді виробник, виділивши необхідні складські площі, замість ярма на шиї, яким є для нього зібрані відсортовані відходи, одержить цінну сировинну базу, що дозволить значно здешевити все виробництво. Подібний процес переходу на максимальне використання відходів видається надзвичайно рентабельним заходом. 

Якщо працювати за поширеними нині схемами, коли з роздільно зібраного сміття лише частина відправляється на переробку, а решта вивозиться на звалища, то досягти необхідного рівня екологічної безпеки не вдасться: площі під полігонами ТПВ все одно будуть збільшуватися. 

У разі ж ретельного підбору вихідної сировини компанії зможуть просто забути дорогу на звалища, оскільки утилізовувати їм буде фактично нічого. 

Ця конференція передувала «Зеленому тижню» – найбільшій у Європі конференції з питань екологічної безпеки, що відбулася у червні в Брюсселі.

Джерело: zeleneet.com

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА