4 3 augustПісля аварії на атомній електростанції Фукусіма-1 внаслідок найсильнішого в історії Японії землетрусу і наступного за ним цунамі країна зіткнулася зі значною нестачею електроенергії. Фукусіма-1 була однією з двадцяти п'яти найбільших атомних електростанцій у світі.

Залежність Японії від вугілля і газу підвищилася, а влада країни запропонувала знизити споживання енергії на 15 %. Прихильники «екологічно чистої» енергії закликали до використання вітру і сонячної енергії, але розгортання таких електростанцій ускладнено невеликою площею суші острівної держави. Японська компанії Kyocera Communications Systems знайшла рішення: вона запустила плавучу сонячну електростанцію.

Площа Японії – близько 378 тисяч кілометрів, з яких 0,8 % є водною поверхнею. У країні поживають понад 126 мільйонів чоловік. Щільність населення - 336,3 особи на квадратний кілометр. Ці дані показують, наскільки для Японії важливо економно використовувати територію.

Компанія Kyocera Communications Systems збудувала плавучу сонячну електростанцію потужністю 3300 мегават-годин на рік. Цього вистачає на забезпечення електрикою 820 будинків.

4 4 august  4 5 august

Вартість установки такої станції аналогічна її установці на суші, але для розгортання на водоймі потрібно менше часу. Робітники збирають каркас, розміщують на ньому сонячні панелі і підключають їх до обладнання на березі за допомогою кабелів, захищених пластиковими трубами. Такі труби не тонуть – інспектори можуть легко визначити, чи були вони пошкоджені. Максимальна довжина плаваючого кабелю становить 400 метрів.

Роботи ускладнює ймовірність втрати деталей у воді: при установці потрібна допомога дайверів. Плавучу сонячну станцію легше охолоджувати, оскільки вода забирає тепло.

Станція на поверхні озера Сакасамаіке складається з дев'яти тисяч сонячних панелей розміром 1 х 1,7 метра, її загальна потужність становить 2,3 МВт. Це найбільша в світі плавуча сонячна електростанція. Станціяю введено в експлуатацію, в червні вона почала продаж енергії Kansai Electric Power Company.

4 6 august

Kyocera планує побудувати плавучі станції потужністю 1,7 МВт поблизу міста Като і потужністю 13,4 МВт у місті Ітіхара. На зображенні - план розташування станції потужністю 13,4 МВт.

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА