6 1 oktЧеркаському водоканалу вже  101 рік.  Саме 101 рік тому в оселях містян з’явилось таке звичайне на сьогодні благо – вода.

Щоденно підприємство постачае питну воду майже 270 тис. осіб (80 тис. м3 води на добу), а також здійснює централізоване водовідведення для 245 тис. осіб. Компанія забезпечує жителів міста якісною питною водою, що відповідає усім вимогам ДСанПіНу "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" за хімічними і бактеріологічними показниками. Протяжність водопровідної мережі міста – 460 км, а мережі каналізації – 264,6 км.

Історія підприємства розпочалася у  далекому 1911 році, коли було розроблено перший проект Черкаського водогону. Відповідно до проекту перша черга водопровідної мережі мала складатися з двох артезіанських колодязів, станції знезалізнення, двох залізобетонних резервуарів чистої води (по 65 тисяч відер кожен), водонапірної башти з резервуаром на 20 тисяч відер, збудованої видатним інженером В.Г. Шуховим, і насосної станції.

Зараз на території водоканалу збереглися резервуар чистої води, водонапірну башту Шухова і насосну станцію, збудовані у 1914 році.

Будівництво міського водопроводу завершене 1 жовтня 1914 року. З ції дати розпочинається діяльність Черкаського водопроводу. Централізований водогін Черкасах став 8-м в Україні, 28-м – у Російській Імперії та 36-м – у світі.

Нині – це сучасне підприємство, фахівці якого постійно працюють над удосконаленням роботи компанії. Велика увага зосереджена на економному використанні електроенергії, запровадженні інноваційних технологій очищення води, реконструкції і модернізації водопровідних і каналізаційних мереж з використанням сучасних матеріалів та передових методик. Так, наприклад, спеціалісти «Черкассиводоканалу» здійснюють системну заміну застарілих металічних та залізобетонних трубопроводів на сучасні та довговічні, змонтовані з полімерних труб, при ремонті та реконструкції мереж в умовах щільної міської забудови використовують технології безтраншейної прокладки мереж тощо.

У найближчих перспективах у компанії буде впроваджена автоматизована система управління технологічними процесами, запланована реконструкція головних міських каналізаційних колекторів і мереж водопостачання, а також реконструкція очисних споруд Дніпровської водоочисної станції.

 

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА