За підсумками десяти місяців 2015 року сумарний обсяг імпорту поліетилену високої густини (ПЕВГ) в Україну скоротився на 11 % в порівнянні аналогічним періодом 2014 року і склав 73,8 тис. тонн. Попит на ПЕВГ скоротився в усіх секторах споживання, винятком став тільки сектор плівкового ПЕВГ, повідомляється в огляді Датаскоп аналітичної агенції Маркет Репорт.

У жовтні поточного року зовнішні поставки поліетилену високої густини в Україну скоротилися до 5,6 тис. тонн проти 8,1 тис. тонн місяцем раніше через обмежені експортні квоти у виробників з Європи, Саудівської Аравії та РФ. У цілому, за підсумками січня - жовтня поточного року сумарний обсяг імпорту ПЕВГ зменшився до 73,8 тис. тонн порівняно з 83,4 тис. тонн у 2014 році. Найбільше падіння попиту припало на поліетилен  для екструзійно-видувного формування – близько 30 %, у сегменті плівкового ПЕВГ збережений минулорічний результат.

Структура поставок за секторами переробки ПЕ за аналізований період виглядає наступним чином.

16 2

Показник обсягів поставок трубного поліетилену високої густини  (без урахування натуральних марок ПЕ) у жовтні знизився до 1 тис. тонн проти 1,3 тис. тонн місяцем раніше через обмежені експортні квоти у виробників з Європи. За десять місяців поточного року зовнішні поставки даного виду ПЕ на український ринок скоротилися на 15 % до 11 тис. тонн.

Минулого місяця зовнішні поставки плівкового ПЕВГ на український ринок знизилися до 2,8 тис. тонн проти 3,7 тис. тонн через обмеження експортних квот у російських виробників. У цілому ж, за десять місяців року сумарний обсяг імпорту плівкового ПЕ склав 36,2 тис. тонн, що фактично дорівнює аналогічному показнику 2014 року.

Жовтневий показник обсягів імпорту литтєвого ПЕВГ в Україні впав майже у п'ять разів у порівнянні з вересневим рівнем – до 374 тонн проти 1,5 тис. тонн. Були суттєво знижені обсяги поставок литтєвого поліетилену для виробництва кришок для ПЕТ-тари. За підсумками січня - жовтня 2015 року попит на даний вид ПЕ з боку місцевих переробників скоротився на 12 % і становив 13,1 тис. тонн.

Минулого місяця показник зовнішніх поставок поліетилену високої густини для екструзійно-видувного формування був трохи більше 1,2 тис. тонн порівняно з 1,3 тис. тонн у вересні. За розглянутий період імпорт ПЕВГ для екструзійно-видувного формування в Україні склав 11,2 тис. тонн, що на 30 % нижче аналогічного показника 2014 року.

Імпорт ПЕВГ для інших секторів споживання за підсумками січня - жовтня 2015 року склав 2,4 тис. тонн проти 3,5 тис. тонн роком раніше.

 

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА