У рамках Всесвітнього дня водних ресурсів замдиректора Державного агентства архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Киргизстану Алмазбек Абдикаров повідомив, що 40 % населення країни залишаються без доступу до чистої питної води, а 30 % жителів чекають реанімації системи водопостачання. Директор Департаменту розвитку питного водопостачання та водовідведення при Держбуді Аскарбек Токтошев уточнив, що в містах проблем з водою немає, а ось у селах питання стоїть гостро.

«У містах проблем із забезпеченням води немає, із залученням інвестицій – теж немає, донори хочуть працювати в містах. У селах же існують великі проблеми із забезпеченням водою. Вперше в цьому році з республіканського бюджету виділяється не менш 100 млн. сомів. Ми маємо намір їх направити на 53 села, де будуть завершені розпочаті раніше ремонтні роботи», – сказав Аскарбек Токтошев.

Всього в Киргизстані зареєстровано 1805 сіл. З них 595 сіл не мають повного доступу до централізованої подачі питної води. При цьому 390 сіл не мають водопровідних мереж зовсім. Найбільш проблемним регіоном є південь країни.

Департамент розвитку сільського водопостачання та водовідведення Держбуду займається на даний момент заходами по залученню інвестицій у проекти, спрямовані на встановлення доступу населення до послуг водопостачання і розвитку сфери в цілому.
 
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА