SOCAR, державна нафтова компанія Азербайджанської Республіки, в структуру якої входить турецька нафтохімічний комплекс Petkim, продасть частину акцій турецької компанії, повідомили в компанії SOCAR Turkey Enerji.

Згідно із цією заявою компанії, продаж частини акцій відбудеться до кінця березня поточного року. Разом з тим, джерело не уточнило, який пакет акцій буде виставлено на продаж.

Раніше зазначалося, що в кінці вересня 2014 SOCAR Turkey Enerji об'єднала Активи з SOCAR Izmir Petrokimya в рамках участі в нафтохімічному комплексі Petkim. У результаті злиття частка SOCAR Turkey Enerji в комплексі досягла 61,32 %. Раніше SOCAR Turkey Enerji володіла 51 % комплексу Petkim через свою дочірню структуру SOCAR Turkey Petrokimya і 10,32 % – через компанію SOCAR Izmir Petrokimya.

У лютому 2015 року SOCAR оголосила про намір продати міжнародному інвестиційному фонду 3,4 пакета акцій Petkim %, що перебуває у вільному обігу на фондовій біржі.

На початку ж лютого 2016 американський інвестиційний банк Goldman Sachs став власником 7,68 % акцій турецького нафтохімічного комплексу Petkim, про що на своєму офіційному сайті повідомив Державний орган Туреччини з інформування громадськості (Kamuoyunu AYDINLATMA Platformu - KAP).

У даний час частка SOCAR в Petkim становить 51,39 %, інших акціонерів – 40,93%, а американського інвестиційного банку Goldman Sachs – 7,68%.

Станом на перше січня 2016 року активи нафтохімічного комплексу, збільшившись У порівнянні з 2014 роком на 44,2 % (3,79 млрд. турецьких лір), склали 5,46 млрд. турецьких лір.

У 2015 році чистий прибуток Petkim становив 639,2 млн. турецьких лір, збільшившись на 14 % в порівнянні з попереднім роком. Статутний капітал Petkim збільшено до 1,5 млрд .турецьких лір.
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА