Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України тісно співпрацює зі Світовим банком, Європейським інвестиційним банком (ЄІБ), Кредитною установою для відбудови (KfW) у сфері модернізації житлово-комунального господарства.

Про це повідомив заступник міністра Мінрегіону з питань європейської інтеграції Роман Чуприненко на Комітеті Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства під час комітетських слухань «Проблеми залучення інвестицій для модернізації галузі ЖКГ та шляхи їх вирішення».

«На сьогоднішній день Мінрегіоном успішно завершено реалізацію першого проекту «Розвиток міської інфраструктури» на загальну суму 140 млн. доларів США. У цьому проекті брали участь 14 комунальних підприємств та 14 міст України. Метою було поліпшення якості послуг з водовідведення та водопостачання, відновлення основних фондів водоканалів, а також підвищення енергоефективності цих підприємств», – зазначив Роман Чуприненко.

Він зауважив, що завдяки успішній реалізації цього проекту Урядом спільно з Світовим банком було розпочато ще 2 проекти: «Розвиток міської інфраструктури - 2» на загальну суму 350 млн. доларів США (відновлення та заміна пошкоджених систем водопостачання, водовідведення і переробки твердих відходів) та «Проект підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України» на загальну суму 315 млн. доларів США (реконструкція та заміна зношених систем централізованого теплопостачання). В цих проектах наразі беруть участь 17 комунальних підприємств.

Також заступник Міністра нагадав, що разом з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) і Урядом реалізуються ще 3 програми.

«Насамперед це «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» на суму 200 млн. євро, яка спрямована на відновлення інфраструктури на Сході, та вирішення проблем тимчасово переміщених осіб і їх сімей», -– повідомив урядовець та додав, що вже відібрано перші 72 проекти для участі в програмі.

«Ця програма є унікальною, тому що частину коштів буде передано органам місцевого самоврядування на безповоротній основі. Тобто це є допомогою держави тим регіонам, які несуть велике навантаження у зв’язку із прийомом значної кількості внутрішньо переміщених осіб та їх сімей з тимчасово окупованих територій», - додав Роман Чуприненко.

Разом з ЄІБ в минулому році розпочато також реалізацію проекту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України» на суму 400 млн. євро.

«Це програма спрямована на розвиток інфраструктури житлово-комунального господарства у сферах теплопостачання, водовідведення, водопостачання, енергоефективність будівель, зовнішнє освітлення населених пунктів та поводження з побутовими відходами. Наразі розглядаються заявки потенційних міст-учасників на участь у цій програмі», – розповів заступник Міністра.

Крім того, спільно з ЄІБ реалізується окремий проект «Розвиток системи водопостачання та водовідведення в місті Миколаєві» на суму понад 30 млн. євро, який спрямований на реконструкцію інфраструктури водопостачання, водовідведення, очистки стічних вод, а також розширення водопровідної мережі міста.

Роман Чуприненко нагадав, що 1 квітня минулого року в Берліні було підписано Меморандум про спільні наміри Уряду України та Уряду Німеччини стосовно незв’язного фінансового кредиту розміром 500 млн. євро. Мінрегіон визначено відповідальним за реалізацію одного з проектного напряму, який спрямований на розвиток інфраструктури (90 млн. євро).

«Наразі з німецькою стороною попередньо визначено 10 проектів загальною вартістю понад 80 млн. євро, які можуть бути реалізовані за рахунок кредитних коштів KfW», – відзначив він та підсумував, що після узгодження остаточного переліку проектів буде підписано Індивідуальну кредитну угоду та розпочато фінансування.
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА