За інформацією інтернет-видання «Вікна-Одеса», виконком Одеської міської ради прийняв рішення про реконструкцію станції біологічної очистки "Північна". Замовником проектування і реконструкції призначено комунальне підприємство "Агентство програм розвитку Одеси".

Комментуя цю ситуацію, мер Одеси Геннадій Труханов зазначив: «На станції біологічної очистки було реалізовано досить сумнівний проект: так званий глибоководний випуск. У морі втопили трубу довжиною 4,5 км. Невідомо, чи є вона там ще. Три роки нічого не відбувається: труба лежить, на суші вона ні до чого не підключена».

Буде розроблений проект по з'єднанню станції біологічної очистки «Північна» з прокладеним у море каналізаційним колектором. Це дозволить відводити очищені каналізаційні стоки в море, а не забруднювати Хаджибейський лиман. Також передбачається, що це убезпечить лиман від перевищення рівня води. Крім того, відповідно до проекту на полях фільтрації звільниться понад 7 га.

Довідка: У липні 2010 року Управління Капітального Будівництва Одеської облдержадміністрації найняло товариство з обмеженою відповідальністю «Ремерцентр» побудувати систему відводу стічних вод від станції біологічної очистки "Північна" в Одесі.

Згодом Державна фінансова інспекція виявила завищення вартості робіт при будівництві глибоководного каналізаційного колектора, змонтованого з поліетиленових труб великого діаметра. Зокрема, під час перевірки діяльності департаменту капітального будівництва в 2010-2011 роках ревізори виявили, що підприємство "Ремерцентр" завищило вартість поліетиленових труб і вартість виконаних робіт по зануренню труб у проектне положення.

За планом глибоководний каналізаційний морський випуск повинні були побудувати у період з липня 2010 року по липень 2013 року. Однак в середині 2013 року місцеві ЗМІ повідомляли, що будівництво не завершено.
 
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА