На Дніпропетровщині стартує проект в сфері водопостачання, спрямований на зниження енерговитрат та поліпшення якості питної води. У ньому беруть участь 12 регіональних підприємств водопостачання. На їх модернізацію Європейський інвестиційний банк планує виділити близько 100 млн. євро. Кредитування здійснюватиметься на пільгових умовах терміном на 30 років. Про це повідомив голова ОДА Валентин Резниченко.

«Дніпропетровська область відкрита для залучення міжнародної допомоги. 12 підприємств,що забезпечують питною водою сотні тисяч людей регіону, зможуть отримати на модернізацію майже 100 мільйонів євро. Це допоможе їм оптимізувати енерговитрати і поліпшити якість питної води. Дніпропетровщина – єдина в Україні область, де буде втілюватися такий масштабний проект в сфері водопостачання», - зазначив Валентин Резниченко.


Проект почнуть втілювати в наступному році на підприємствах, які забезпечують питною водою 90 % населення області. Серед його учасників – «Кривбаспромводопостачання», «Кривбасводоканал», «Аульський водовід», «Дніпроводоканал», «Дніпро-Західний Донбас», а також водоканали Верхньодніпровська, Дніпродзержинська, Новомосковська, Павлограда, Тернівки, Синельникове та Першотравенська. Будуть реконструйовані старі та побудовані нові водопровідні мережі. При цьому будуть використовуватися сучасні та надійні будівельні матеріали, і в першу чергу поліетиленові водопровідні труби.

Загальна вартість проекту близько 100 млн. євро. Кредитування на пільгових умовах: під 1 % річних терміном на три десятиліття. Перше погашення – через вісім років після старту проекту. Погашати кредит матимуть самі водопостачальники за рахунок зекономлених за цей час коштів.

Модернізація підприємств водопостачання Дніпропетровщини є одим з проектів «Програми розвитку муніципальної інфраструктури України». На цю програму Європейський інвестиційний банк виділяє нашій країні 400 млн. євро. Відповідну фінансову угоду обидві сторони підписали в 2015 році. Гроші підуть на підтримку від 25 до 40 проектів.

 
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА