За інформацією агенції Reuters, влада англійського графства Північний Йоркшир 23 травня видали дозвіл компанії Third Energy на видобуток сланцевого газу методом гідророзриву пластів породи (ГРП, фрекінг).

Уперше з 2011 року Великобританія почала знову добувати сланцевий газ за допомогою фрекінгу, тобто методом гідророзриву геологічного пласта.

Великобританія ввела мораторій на розробку сланцевих вуглеводнів влітку 2011 року, після того, як сталися 2 землетруси поблизу Blackpool, де компанія Cuadrilla впроваджувала цю технологію ГРП на глибині 2-3 км.

Однак, через виснаження родовищ у Північному морі, в грудні 2012 року заборона на ГРП був знята, більш того, у липні 2013 року були введені податкові пільги на видобуток сланцевого газу.

Cuadrilla намагалася отримати дозвіл на буріння і ГРП на двох нових ділянках надр в графстві Ланкашир в 2015 році, однак обидва прохання були відхилені, і в даний час підлягають оскарженню.

У січні 2015 року уряд Великобританії заборонив розробку сланцевих родовищ в національних парках, однак ця заборона проіснувала менше року, до грудня 2015 року.

У Європі ГРП заборонений у багатьох країнах на законодавчому рівні. У Франції заборона діє з 2011 року, в 2013 році її намагалися зняти, але Конституційна рада Франції відхилила вимогу про скасування закону, що забороняє ГРП. Президент Франції Ф. Олланд продовжив заборону на використання ГРП на весь термін свого мандата, тобто до 2017 року.

Заборона на ГРП діє й в Болгарії і ще в декількох країнах, близькі до прийняття заборони на ГРП Німеччина. Іспанія в березні 2016 року заборонила використання ГРП при видобутку нафти та газу.

У США спроби заборонити видобуток сланцевої нафти і газу наштовхуються на протидію нафтового лобі. Федеральний Суд США 30 вересня 2015 року блокував проект адміністрації Б.Обами про введення більш суворих стандартів на проведення ГРП на федеральних землях.

Раніше повідомлялося, що британська Ineos, один з найбільших виробників нафтохімічної продукції в Європі і четверта за величиною хімічна компанія в світі, 23 березня 2016 року одержала першу поставку Американського сланцевого Газа в Рафнесе (Rafnes, Норвегія), поклавши початок експортних поставок сланцевого газу з США в Європу.
 
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА