В останній день лютого на розі вулиць Новопречистенська – Гетьмана Сагайдачного на проїзній частині було виявлено провалля глибиною майже чотири метра спричинене аварією на мережі водовідведення. Аварійна ситуація утворилася внаслідок зношеності комунікацій, яким вже майже пів століття, та дії газової корозії, що роз’їла вверх залізобетонний трубопровід.

На небезпечній ділянці проїзної частини встановлено огорожу. У першу чергу була змонтована двохсотметрова обвідна лінія з ПЕ труб для перекачки каналізаційних стоків. Для безпеки перехожих труби обклеїли світловідбиваючими наклейками. Біля провалля в колодязях встановлені запірні заглушки та насоси для перекачки. Фахівці черкаського водоканалу вперше використали для обвідної лінії поліетиленові труби. Вони були придбані вони в кінці минулого року за кошти міського бюджету.


Після подачі напруги розпочалися земляні роботи. У зв’язку з наявністю на небезпечній ділянці інших комунікацій, розкопки були виконані вручну. Після розчистки зруйнованої залізобетонної мережі було проведена її промивка за допомогою гідродинамічної машини, що має потужність понад 150 атмосфер. Після очистки від каміння та всілякого сміття, розпочалися роботи по відновленню мережі. На аварійній ділянці методом санації було замінено понад 20 метрів трубопроводу. Тут замість прогнивши з/б труб проклади сучасні труб з полівінілхлориду. Особливість конструкції цієї трубної продукції – розтруби на кінцях, що виготовляються у заводських умовах – забезпечили швидкий та надійний монтаж. Адже при розтрубному з’єднанні немає потреби у зварювальному обладнанні. Успішне використання каналізаційних ПВХ труб на багатьох об’єктах комунального господарства довело їх ефективність.


Після підключення оновленої мережі каналізації двохсотметровий обвідний ПЕ трубопровід демонтовано.
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА