Американська Chevron Phillips Chemical (CP Chem), одна з найбільших світових нафтохімічних компаній, планує в середині поточного року ввести в експлуатацію новий завод з виробництва поліетилену в місті Суїні (штат Техас, США).

Компанія розпочала будівництво двох установок ПЕ загальною потужністю 1 млн. тонн на своєму заводі в місті Суїні в промисловій зоні Оулд-Оушн (штат Техас, США) з використанням в якості сировини етилену, отриманого за допомогою крекінгу етану, в червні 2014 року .

Перша установка потужністю 500 тис. тонн на рік вироблятиме бімодальний поліетилен високої густии (ПЕВГ), друга установка аналогічної потужності буде випускати металлоценовий лінійний поліетилен низької густини(ЛПНГ). CP Chem вже має заводи, які використовують дані технології виробництва поліетилену в зоні Оулд-Оушн.

CP Chem планує реалізувати весь обсяг бімодального ПЕВГ і 75-80 % металлоценового ЛПНГ на внутрішньому ринку США, решта 20-25% лінійного ПЕ підуть на експорт.

Даний проект є другим етапом проекту розширення компанії, яка в квітні 2014 року почала будівництво крекінг-установки потужністю 1,5 млн. тонн етану на виробничому комплексі Cedar Bayou в місті Бейтаун (штат Техас, США). Загальна вартість двох проектів складає близько USD6 млрд.

Як повідомлялося раніше, в липні 2016 року Chevron Phillips завершила будівництво нового пілотного заводу з виробництва ПЕ на науково-технічній площадці в місті Бартлсвілле (штат Оклахома, США). Новий експериментальний завод буде працювати за фірмовою технологією компанії - MarTECH для виробництва бімодального ПЕ. Пілотна установка в Оклахомі дозволить CP Chem розробляти нові каталізатори і полімери, які згодом компанія зможе запустити в промислове виробництво.

В даний час Chevron Phillips має виробництво поліетилену низької густини (ПЕНГ) потужністю 280 тис. тонн в рік у місті Cedar Bayou, Техас; виробництво поліетилену високої густини (ПЕВГ) потужністю 414 тис. тонн в рік у місті Оранж, Техас, завод з випуску ПЕВГ потужністю 1,037 млн. тонн на рік в місті Пасадена, Техас; завод з випуску ПЕВГ потужністю 372 тис. тонн на рік в Cedar Bayou, Техас, і виробництво ЛПНГ потужністю 350 тис. тонн на рік в Cedar Bayou, Техас.

Довідка. Chevron Corporation є однією з провідних світових нафтових компаній повного циклу «від свердловини до кінцевого споживача» і однією з найбільших компаній світу за ринковою капіталізацією. Сhevron Phillips Chemicals Company LP є спільним підприємством, заснованим компаніями ConocoPhillips і Chevron Corporation (частка 50/50). Компанія Chevron Phillips об'єднує технології і виробництво хімічних речовин Chevron і ConocoPhillips. Річні обсяги продажів складають USD7 млрд.
 
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА