Компанія Unipetrol (входить у структуру PKN Orlen), провідний чеський виробник нафтохімічної продукції, повідомила, що найближчим часом парова крекінг-установка з виробництва потужністю 545 тис. тонн етилену буде закрита на плановий ремонт.

У повідомленні зазначається, що відключення установки на основній виробничій площадці нафтохімічної компанії в Литвинові (Чехія) триватиме протягом 9-10 днів.

Компанія відзначає, що скорочення поставок етилену призведе до зниження обсягу випуску полівінілхлориду (ПВХ) дочірньої компанії Spolana в Нератовіце (Чехія) і на виробництві поліетилену (ПЕ) Unipetrol у Литвинові.

Виробничі потужності Spolana включають 135 тис. тонн ПВХ на рік, 150 тис. тонн каустичної соди на рік та 4 тис. тонн капролактаму на рік.

Раніше повідомлялося, що до другої половини 2018 року планує Unipetrol запустити нову установку виробництва поліетилену (ПЕ-3). Після завершення будівництва ПЕ-3 виробничі потужності Unipetrol з випуску поліетилену високої густини (ПЕВГ) зростуть з нинішніх 320 тис. тонн на рік до 470 тис. тонн на рік. На установку ПЕ-2 припадає 200 тис. тонн ПЕВГ на рік. Решту ПЕВГ випускатиме нова установка ПЕ-3 з річною потужністю 270 тис. тонн. Установку ПЕ-1 потужністю 120 тис. тонн на рік закриють остаточно. Hydra сайт

Парова крекінг-установка була закрита через вибух і пожежу в серпні 2015 року. Після ремонту вона була на 70 % запущена в жовтні 2016, і до грудня минулого року досягла 100 % завантаження.
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА