За інформацією Антимонопольного комітету України (АМКУ) більше половини акцій ТОВ «Карпатнафтохім» (Калуш, Івано-Франківська обл.) у російського ЛУКОЙЛу викупив колишній менеджер ЛУКОЙЛу – Ільхам Мамедов.

І. Мамедов придбав «Карпатнафтохім» через викуп акцій «Lukoil Chеmical BV» у «Lukoil International GmbH» та «Lukoil Holding GmbH» (обидві –Відень, Австрія), які входять до групи ЛУКОЙЛ.

В АМКУ розкрили схему купівлі: І. Мамедов володіє компанією «Xedrian Holding Ltd» (Лімасол, Кіпр), яка купила більше 50 % акцій «Lukoil Chеmical BV». Ще 25 % акцій купила «Techinservice Limited» (Лондон, Англія).

Згідно з рішенням АМКУ, після здійснення концентрації Група ЛУКОЙЛ більше не контролюватиме «Lukoil Chеmical BV» і відповідно – «Карпатнафтохім».

Раніше повідомлялося, бенефіціаром лондонській "Techinservice Limited" є підприємець Ігор Щуцький, власник ТОВ «Виробнича група Техінсервіс». Він підтвердив виданню, що купив у Лукойла до 50 % «Карпатнафтохіму», проте не назвав ім'я другого власника.

«Це мій хороший знайомий, український бізнесмен і менеджер, - розповів він. - Сума угоди склала USD25 млн. на двох покупців. У нас будуть майже рівні частки», - заявив І. Щуцький.

Ільхам Мамедов був призначений генеральним директором ПІІ «ЛУКОЙЛ-Україна» з 29 листопада 2014 року.
 
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА