Антимонопольний комітет України надав дозвіл на покупку понад 75 % акцій Lukoil Chеmical B.V. (Нідерланди), якій належить 100 % ТОВ "Карпатнафтохім" (Калуш Івано-Франківської обл.).

Згідно з повідомленням комітету, компанії Techinservice Limited (Лондон, Великобританія) дозволено купити більше 25 % нідерландської Lukoil Chеmical, не вказаній фізособі (громадянину України) через Xedrian Holding Ltd (Кіпр) – більше 75 % Lukoil Chеmical.

Techinservice Limited пов'язують з відомим українським бізнесменом Ігорем Коломойським і депутатом від Народного Фронту Андрієм Іванчуком.

Нагадаємо, що в кінці грудня 2016 року міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик повідомив, що робота ТОВ "Карпатнафтохім" відновиться після скасування Верховною Радою акцизу на зріджений газ і деякі види дизпалива, які ввозяться для потреб цього підприємства.

«Ми порахували, що у них є 12 % рентабельності після скасування акцизу, і тому вони запускаються», – сказав міністр.
Ігор Насалик тоді додав, що йому складно гарантувати пуск підприємства, оскільки власником є російський ЛУКОЙЛ, однак парламент створив для цього економічні передумови.

У грудні 2016 року Верховна Рада України прийняла законопроект № 5132, яким з 1 січня 2017 року суттєво знижені ставки акцизів на імпорт фракції чистого бутану (ізобутан та н-бутан).

Глава ЛУКОЙЛа Вагіт Алекперов у червні говорив, що хотів би продати Карпатнафтохім, і оцінював його діапазоні USD100-350 млн, проте на той час покупців не було. У вересні Алекперов заявив, що ЛУКОЙЛ розглядає варіанти партнерства по «Карпатнафтохіму» з українськими компаніями.

Довідка. «Карпатнафтохім» (Калуш, Івано-Франківська область) – дочірня компанія "ЛУКОЙЛ-Нафтохіму" – найбільший виробник полімерів в Україні. Підприємство виробляє поліолефіни (етилен та пропілен), поліетилен, хлор, полівінілхлорид і каустичну соду. Потужності підприємства дозволяють виробляти на рік 300 тис. тонн етилену, 100 тис. тонн ПЕВГ, 180 тис. тонн каустичної соди і 300 тис. тонн ПВХ.

Джерело: www.delo.ua
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА