Кабінет міністрів виключив з проекту закону України «Про державний бюджет на 2019 рік» кошти, передбачені   для фінансування програми «Питна вода України», яка була прийнята на підтримку галузі водопостачання ще   в  2011 році. Про це асоціація «Укрводоканалекологія» повідомила на своїй сторінці в Facebook.

 «Законом було передбачено фінансування цієї програми на суму близько 3 млрд. гривень з державного бюджету.   На жаль, за всі попередні роки було виділено всього 208 млн. грн. Станом на сьогоднішній день знос мереж,   споруд та обладнання систем водопостачання та водовідведення в Україні становить понад 50 %, значно   збільшилися кількість аварій і втрати води», – йдеться в повідомленні.

 За підрахунками експертів, сума коштів, яка потрібна для реконструкції підприємств водопостачання та   водовідведення України становить близько 40 млрд. доларів.

 «Якщо не вжити термінових заходів для підтримки складного водопровідно-каналізаційного господарства, вже в   найближчому майбутньому можна поставити під загрозу надання в Україні послуг централізованого   водопостачання та водовідведення», - заявляє Асоціація.

«Укрводоканалекологія» від імені водоканалів звернулася з офіційним листом до голови Верховної Ради Андрія Парубія і народних депутатів, де просить не допустити доведення до колапсу водопровідно-каналізаційної галузі та ініціювати внесення необхідних змін до проекту Закону України «Про державний бюджет на 2019 рік».

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА