Китай стане найбільшим у світі імпортером природного газу в 2019 році, випередивши Японію, йдеться в доповіді   Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) «Gas 2018».

 «Завдяки триваючому економічному зростанню та сильній політичній підтримці боротьби із забрудненням повітря   Китай забезпечить 37 % глобального приросту споживання природного газу в період з 2017 по 2023 рр. –   більше, ніж будь-яка інша країна», – заявило МЕА.

 «Оскільки внутрішнє виробництво не може рости такими ж темпами, Китай стане найбільшим у світі імпортером   природного газу до 2019 року і буде імпортувати 171 млрд. куб. м до 2023 року, зростання буде в основному   забезпечене поставками скрапленого природного газу (СПГ)», – йдеться в доповіді.

 Попит на газ у світі буде рости в середньому на 1,6 % на рік протягом прогнозованого періоду. Ринки, що   розвиваються в Азії на чолі з Китаєм забезпечать більше половини росту світового споживання природного газу   до 2023 року.

Попит Китаю на газ буде збільшуватися в середньому на 8 % щорічно до 2023 року. Частка імпорту в китайських поставках збільшиться з 39 % у 2017 році до 4 5% у 2023 році.

Очікується, що в Європі, Японії та Кореї попит на природний газ буде стагнувати.

2017 рік став роком активного зростання попиту на газ, головним чином за рахунок Китаю. Світовий попит на природний газ в минулому році підвищився на 3 %, максимальними темпами з 2010 року. На Китай, де попит підскочив на 15 %, припала майже третина глобального зростання. В результаті Китай став другим за величиною імпортером СПГ в світі після Японії.

За даними Головного митного управління КНР, в травні Китай імпортував 7,41 млн. тонн природного газу через газопроводи і морські танкери. Обсяг імпорту за перші п'ять місяців року склав 34,9 млн. тонн. Японія за цей період імпортувала 34,5 млн. тонн газу, показали дані міністерства фінансів.

Збільшення поставок газу в Китай зумовлено активною боротьбою із забрудненням навколишнього середовища. Країна прагне перейти від споживання вугілля до використання більш чистого палива, спостерігається значне зростання мереж газопостачання. Влада, особливо в північних регіонах країни, змусила мільйони домогосподарств і фабрик замінити вугільні котли газовими пальниками.

США, найбільший виробник природного газу, вносять найбільший внесок у зростання поставок, відзначило МЕА. Країна стане другим за величиною продавцем СПГ у світі до 2023 року зі 101 млрд. куб. м і відсуне на третє місце Австралію з 98 млрд. куб. м. Катар буде найбільшим експортером СПГ з обсягом поставок в 105 млрд. куб. м.

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА