В останній день листопада у селі Хустянка на Буринщині відкрили першу чергу газопроводу.

 Як повідомив під час відкриття газопроводу глава Сумської облдержадміністрації Микола Клочко, завдяки   спільним зусиллям обласної, районної, місцевої влади та меценатів близько 700 жителів села цієї зими будуть   обігріватися газовим опаленням.

 «Сьогодні на Буринщині приємна подія: газ, якого чекали роками, нарешті з'явився в Хустянці, тому що ми   відкриваємо I-шу чергу газопроводу до села Хустянка в рамках проекту«Будівництво міжселищного газопроводу   до сіл Біжівка, Бурик, Романчукове, Хустянка, Ярове, Харченки Буринського району, – зазначив він. – Це нам   вдалося зробити завдяки спільним зусиллям обласної, районної, місцевої влади та меценатів. Загалом вже   виконані роботи по проекту на суму 12,5 млн. гривень, а його загальна вартість складе 21,5 млн. гривень».

 Нова газова мережа змонтована з поліетиленових труб, які на відміну від сталевих, мають кращі   експлуатаційні  властивості. Гарантійний термін безаварійної работи таких труб становить 50 років.

За словами Миколи Клочка, сьогодні, незважаючи на непрості часи, в умовах гібридної війни і оголошення в Сумській області воєнного стану, країна знаходить можливість розвиватися, а влада всіх рівнів – спільними зусиллями покращувати життя людей.

Привітав земляків з такою подією і голова Буринської райдержадміністрації Василь Бойко. А глава Хустянської сільської ради Тамара Гончаренко подякувала всім, хто причетний до будівництва газопроводу в її селі.

«Коли люди побачили, що газ вже з'явився в їх будинках, деякі навіть заплакали. Адже ми почали будувати газопровід з 2010 року, – розповіла вона. – На це «скидалися» грошима жителі села, а також ми зобов'язані обласній та районній влади за фінансування. Внесли свій вклад і сільрада і спонсори – сільськогосподарські підприємства, що працюють на нашій території. І ось ми дочекалися дня, коли в будинках хустянців загорівся блакитний вогник. Ми й далі будемо продовжувати цю роботу, адже газ ще чекають Ярове та Харченки».

Микола Клочко першим випробував якість газу в будинках хустянців, приготувавши на газовій плиті в будинку одного з жителів села яєчню.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА