В Україні стане можливим проведення автоматичного моніторингу тиску в системах холодного і   гарячого  водопостачання. Це дозволить оперативно виявляти і реагувати на аварійні та інші надзвичайні   ситуації на водопроводах. Відповідні зміни в ДБН В.2.5-64: 2012 «Внутрішній водопровід і каналізація. Частина I.   Проектування. Частина II. Будівництво» опубліковані 30 листопада 2018 у Інформаційному бюлетені Міністерства   регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №11/2018 і набудуть   чинності 28 лютого 2019 року.

 «Тоді як Ілон Маск роздає інтернет у космосі та планує перші експедиції на Марс, у наших будівельних нормах з   водопостачання й каналізації досі не було прописано сучасні рішення швидкого й оперативного виявлення   аварій. Тому в нових змінах до ДБН прописана можливість встановлювати прилади вимірювання тиску води, щоб   ця інформація оперативно передавалася на диспетчерський пункт. Це дозволить постійно моніторити ситуацію та   швидше виявляти несправності», – зазначив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-   комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

 Також в зазначених змінах містяться норми щодо підвищеної пожежної безпеки водопроводів, а також   поліпшення роботи каналізації за рахунок установки спеціальних пристроїв для взмучування осаду.

Зміни в ДБН розроблені Українським державним науково-дослідним проектно-вишукувальним інститутом «УкрНДІводоканалпроект».

Державні будівельні норми (ДБН) – обов'язкові до виконання нормативні акти, які використовуються при проектуванні нових і реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА