27 січня в Бердянську сталася масштабна аварія з обвалом відразу в чотирьох місцях на   магістральному  каналізаційному  колекторі. Він транспортує до 80 % стоків всього міста. Колектор збудовано із   залізобетонних труб і введений в експлуатацію в 2002 році. Щоб нечистотами не затопило весь Бердянськ, було прийнято   рішення зупинити насосні станції та відключити подачу води в нагірній частині міста, в Лісках, центральній частині, в   мікрорайонах Слобідка, Колонія, Курорт і Коса. Місто на кілька діб залишилося без водопостачання.

 Щоб повернути мережу до нормальної роботи комунальники докладали максимум зусиль. Однак як виявилося,  у них не   було необхідного  обладнання для вирішення проблеми.

 Директор КП"»Бердянськводоканал» Олександр Македонський повідомив: «Ми приступили до розробки місця обвалення   відразу ж, щоб зрозуміти причини аварії. Виявилося, що зруйнований сам колектор, а труби прокладені на глибині 9-10   метрів, а не 5, як зазначено в проекті. Необхідно змонтувати обвідну стічну трубу, довжиною 350 метрів і діаметром 300   мм і встановити два перекачують насоси, потужністю 300 метрів кубічних на годину. Устаткування такої потужності у нас немає».

 Бердянський колектор не пропрацював й двадцяти років, з/б труби просто з’їла газова корозія. Роботи з ліквідації   аварії  кінця січня  тривали, а у неділю 3 лютого обвалилася ще одна частина колектора. Того з дня з 19:00 припинено   водопостачання в районах Колонія, Макорти, Слобідка, Коса та частини Центру від вулці Айзовського до провулку   Восточний, від вулиці Консульской до вулиці Горького ), повідомила прес-служба міськради.

 За словами директора КП «Бердянськводоканал», тепер стався витік стоків від місця аварії в сторону спорткомплексу,   що свідчить про можливе подальше обвалення колектора. Зараз облаштовується тимчасова перекачування стоків з цієї   ділянки. Увечері було обмежено рух на проспекті Західному (підйом на гору).

 Додамо, що на місці провалу колектора на Мелітопольському шосе тривають без вихідних роботи з  підготовки лотка   для прокладки нової пластикової труби, але вже зрозуміло, що потрібно проводити капітальний ремонт на всій   ділянці колектора, що за попередніми розрахунками буде коштувати понад 20 млн. грн.

Вже було відправлено звернення до голови Запорізької обласної державної адміністрації з проханням виділити кошти на ліквідацію аварійної ситуації в Бердянську з обласного резервного фонду.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА