29 січня була підписана рамкова міжурядова угода між Україною та Францією щодо фінансової підтримки проекту   з відновлення якісного водопостачання Маріуполя (Донецької область).

 За умовами угоди уряд Франції виділить €64 млн. Ця сума покриє вартість проекту на 100 %. На 70 % будуть   закуплено товари та послуги у французької сторони, на 30 % – українські або іноземні. Також кредит містить €1,2   млн. на фінансування допомоги з управління проектами.

 «Це новий етап у розвитку нашого міста. Угода дає можливість Маріуполю вирішити одну з ключових проблем –   забезпечити жителів якісною питною водою. Це стало можливим завдяки головній реформі – децентралізації.   Вона відкрила нові можливості для українських міст. І Маріуполь скористався цією можливістю. Це приклад   злагодженої роботи всіх сторін. Упевнений, за такими прикладами майбутнє України», – зауважив мер міста   Вадим Бойченко.

 Міністр із питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш зазначив, що такі умови кредитування є особливими. Відсоткова ставка становитиме 0,08 % річних, пільговий період – 10 років.

Мета проекту – розв′язати питання використання альтернативного джерела водопостачання, мінімізувати втрати води та поліпшити її якість. Ним передбачено будівництво фільтрувальних станцій, водозаборів та оновлення застарілої мережі. Нові мережі будуть збудовані з сучасних та довговічних матеріалів, у тому числі з полімерних труб.

Унаслідок воєнних дій у регіоні було пошкоджено основний канал водопостачання міста. Зараз воду Маріуполь отримує з резервного Старокримського водосховища. Більше ніж три роки жителі міста отримують неякісну воду, ціна якої значно перевищує середньоукраїнські показники. Планують, що проблему водопостачання Маріуполя буде розв′язано протягом трьох-чотирьох років, підкреслили у прес-службі Маріупольської міської ради.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА