У цьому році експерти BASF очікують рост світової економіки на 2,8 %, що нижче, ніж у 2018 році (3,2 %). Такі цифри компанія   навела в своєму прес-релізі. В Європейському Союзі компанія прогнозує більш низьке зростання як внутрішнього, так і експортного   спросу з третіх країн. З іншого боку, BASF вважає, що США забезпечили стабільне зростання, хоча стимулюючий ефект податкової   реформи повинен бути меншим, ніж у 2018 році. Рост у Китаї, ймовірно, буде сповільнюватися, однак залишатися високим у   порівнянні з розвиненими економіками. У той же час, відновлення економіки в Бразилії, як очікується, збережеться.

 Прогноз основано на наступних додаткових економічних припущеннях на 2019 рік:

∙ зростання світового хімічного виробництва – 2,7 % (у порівнянні з 2018 роком);

∙ середньорічна ціна нефти марки Brent - 70 долл. США за баррель;

∙ середній обмінний курс євро до долара США - 1,15 дол. США;

«Ми також очікуємо, що зростання в галузях, де представлені наші клієнти, зберегли свої темпи. Стосовно автомобільної промисловісті, ми прогнозуємо невелике відновлення після скорочення виробництва в минулому році», - зазначив голова Ради директорів BASF SE Мартин Брудермюллер, – Також згідно з прогнозом, торговельні конфлікти між США та їхніми партнерами протягом року вщухнуть, а процедура Brexit пройде без серйозних економічних наслідків».

«Не дивлячись на те, що обстановка складна та характеризується високим рівнем невизначеності, ми прагнемо до прибуткового зростання. Ми очікуємо незначного збільшення продажів, в основному за рахунок збільшення обсягів і портфельного ефекту. Ми прагнемо до невеликого збільшення показника EBIT до вирахування спеціальних статей. Крім того, ми очікуємо, що рентабельність задіяного капіталу (ROCE) буде трохи вище, ніж вартість капіталу в процентах, але трохи знизиться в порівнянні з 2018 роком», – прокоментував голова Ради директорів BASF. Мартин Брудермюллер підкреслив, що перші два квартали 2019 року будуть непростими: «По-перше, у першій половині 2018 року ми все ще виграваємо завдяки високій маржі для ізоцианатів. В зв'язку з цим база для порівняння дуже сильна. По-друге, витрати, пов'язані з реалізацією нашої стратегії, вплинуть на прибуток, так само як і збільшення планових ремонтів заводів у порівнянні з попереднім роком. Вирішальними факторами для досягнення наших цілей у 2019 році є підвищення ефективності бізнесу, стійкий попит з боку клієнтів, а також перші результати нашої програми стратегічної переваги в другому півріччі. Структурні зміни, які ми ініціювали, також приведуть до помітного збільшення негативних спеціальних статей в 2019 році».

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА