Нещодавно в економічно розвиненій Дніпропетровської області 100 тисяч чоловвік не мали центрального   водопостачання в своїх будинках.

 За чотири роки роботи обласна влада суттєво змінила цю ситуацію. Було побудовано та оновлено 50 водоводів   довжиною понад 400 кілометрів. Це дозволило зменшити втрати води в мережах та уникнути   перебоїв  водопостачання. В результаті 65 тисяч сільських жителів отримали питну воду в свої будинки.   Поліпшити умови життя вдалося для понад півмільйона осіб. Усі нові та реконструйовані мережі було виконано з   полімерних труб, переважно з ПЕ труб. Оскільки у наш час це найефективніша трубна продукція для питного   водопостачання.

 Наприклад, в Софійському районі з 2014 по 2018 рік побудовано 44,8 км водоводів, забезпечено питною водою   вісім населених пунктів. Для порівняння за аналогічний період в 2008-2013 роках на території району здійснено   будівництво всього 1 водоводу (село Сергіївка – 7,8км) та 2 реконструкції. До 2021 року в районі заплановано   побудувати ще 40 км підводних водопроводів.

Якісні послуги для населення, сучасні технології та «зелена економіка» – такі основні критерії проектів водопостачання. Для якісної реалізації програм обласна рада на постійній основі співпрацює з європейськими партнерами та приваблює інвесторів. Зараз планується реалізація програми співфінансування з німецьким банком KfW з Аульським водогоном (Солонянська обласна територіальна громада). У рамках швейцарсько-українського проекту «DESPRO» нещодавно пройшов тематичний семінар для голів ОТГ і керівників водопостачальних підприємств.

Голова обласної ради Гліб Пригунов зазначив: «В області на період 2019-2021 років заплановано будівництво та модернізація десятків відводів. Розвиток системи централізованого водопостачання триває. В цьому напрямку нас підтримують державна влада, громади та інвестори».

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА