Компанія Bayport Polymers (Bay-Pol, Baystar™), спільне предприємство компаній Total Petrochemicals, Nova Chemicals і   Borealis, розпочала будівництво нового заводу з випуску поліетилену високої густини (ПЕВГ) у Пасадені (штат Техас,   США).

 Bay-Pol на 50 % належить Total, а на 50 % – компанії Novealis Holdings, яка, в свою чергу, є СП компаній Nova Chemicals і Borealis.

 Очікується, що введення в експлуатацію нового підприємства річною потужністю 625 тис. тонн ПЕВГ відбудеться в 2021   році. Новий завод буде першим в Північної Америки, на якому буде використовуватися технологія з випуску поліетилену   Borstar.

 Активи компанії Bay-Pol вже включають в себе крекінг-установку в Порт-Артурі потужністю 1 млн. тонн етилену на рік, яка   перебуває на етапі будівництва,  та діючий завод Total з випуску ПЕВГ потужністю 400 тис. тонн на рік.

 Раніше повідомлялося, що компанія приступила до будівництва нової крекінг-установки вартістю USD1,7 млрд. на початку   червня 2018 року. Очікується, що нове виробництво буде введено в експлуатацію в 2020 році. Сировина – етилен – буде   подаватися з новою крекінг-установки в Порт-Артурі як на вже діючий завод ПЕВГ компанії Total, так і на новий завод ПЕВГ в Бейпорті.

Довідка. NOVA Chemical одна з найбільших компаній світового масштабу, виробник поліетилену, бутадієну полімерів, мономерів, і безлічі інших супутніх продуктів. NOVA Chemicals зі штаб-квартирою в Калгарі (штат Альберта, Канада) є дочірньою компанією International Petroleum Investment Company (IPIC, Абу-Дабі, ОАЕ).

Компанія Borealis зі штаб-квартирою у Відні є провідним виробником поліолефінів, базових хімікатів і добрив. Borealis є мажоритарним акціонером саудівської державної International Petroleum Investment (IPIC), яка також володіє північноамериканським виробником етилену та поліетилену NOVA Chemicals і близькосхідної нафтохімічної компанії Borouge.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА