Інженерна компанія Sidewalk Labs (Канада) почала тестування натяжного «дощовика» для будівель, зробленого з   тонкої полімерної мембрани. Експериментальний прототип конструкції був встановлений на одну з офісних   будівель міста Торонто. Спеціальна структура «дощовика» призначена для захисту будівлі, тротуарного покриття   та пішоходів від вітру, дощу та снігу. Цілий рік команда розробників буде тестувати працездатність технологи

 Така конструкція допоможе знизити енергоспоживання будівель і, як сподіваються розробники, подвоїть кількість   часу, який люди зможуть комфортно проводити на вулиці. При роботі над проектом інженери компанії розробили   кілька архітектурних концепцій, які допоможуть зробити екстремальну погоду в зимові місяці більш комфортною.   Потім інженери-кліматологи провели комп'ютерне моделювання погодних умов і відібрали найбільш вдалу та   працездатну технологію. Структурним проектуванням конструкції зайнялася італійська фірма Maffeis Engineering.

 Натяжний «дощовик» виготовлений з використанням ETFE – полімерного матеріалу, який має підвищену  стійкість до високих температур і радіаційного випромінювання, не втрачає своїх властивостей при тривалому   світловому та атмосферному впливі. Цей легкий і прозорий матеріал кріпиться під кутом з боків будівель, таким   чином захищаючи не тільки будівля, а й тротуар від опадів.

 Також розробники Sidewalk також тестують свою систему розумного дорожнього покриття. Розроблена   компанією  модульна система у вигляді шестикутних бетонних плит може швидко поглинати дощову воду,   оснащена системою підігріву для очищення тротуару від снігу і льоду. У кожну плиту вбудована світлодіодне   підсвічування, яку можна буде використовувати, щоб повідомляти пішоходам про перешкоди, наближення   транспортних засобів, закриття доріг.

 Усі ці технології були розроблені в рамках проекту зі створення розумного міського кварталу в центрі Торонто.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА