У рамках підготовки до наступного опалювального сезону в столичній мерії розробили масштабну програму з   модернізації тепломереж та обладнання.

 «Спираючись на результати минулого опалювального сезону, на 2019 рік у КМДА розробили масштабну   програму модернізації мереж теплопостачання та обладнання», – повідомив заступник мера Києва Петро   Пантелєєв.

 На роботи по заміні тепломереж КМДА було виділено понад 500 мільйонів гривень. «До початку наступного   опалювального сезону в місті планується замінити понад 130 кілометрів тепломереж», – зазначив він.

 Головний пріоритет даної програмі – заміна гострих аварійних ділянок, які неодноразово доводилося   ремонтувати.

«Другий пріоритет – це децентралізація малих котелень, яких у місті досить багато, однак вони економічно неефективні, морально застаріли та екологічно неприйнятні », – пояснив чиновник.

При цьому П. Пантелєєв зазначив, що оскільки в місті працюють великі ТЕЦ, то доцільнішим є приєднати до них більшість об'єктів споживання теплоенергії.

«Згідно з цією програмою модернізації підлягають понад 120 об'єктів. 20 об'єктів належать до магістральних мереж і 100 об'єктів до розподільних», – повідомив заступник градоначальника.

При реалізації модернізації теплоенергетичного комплексу проекту будуть застосовуватися найсучасніші технології.

«При заміні тепломереж будуть використовуватися надійні трубопроводи з попередньою ізоляцією та гарантією на 30 років. Вони не втрачають тепло і досить прості в експлуатації», – підсумував П. Пантелєєв.

Представник СП «Київські теплові мережі» Комунального підприємства «Київтеплоенерго» Юрій Паливода розповів: «Згідно з програмою з модернізації тепломереж будуть застосовуватися пластикові попередньо тепло і гідроізольовані труби з гарантією від виробника на термін до 40 років». 

В них передбачена система аварійної сигналізації, яка дозволить точно визначати, де саме сталося пошкодження трубопроводу. Дані труби не потребують укладання в спеціальних залізобетонних коробках. Їх можна укладати прямо в землю. Крім того, вони дозволять в три рази скоротити теплові втрати.

Також Ю. Паливода повідомив, що для гарячого водопостачання будуть використані гнучкі полімерні попередньо ізольовані труби, враховуючи  легкість їх монтажу та чудові експлуатаційні властивості.

«Ще однією перевагою даних труб і те, що їх конструкція дозволяє обходити природні перешкоди», – уточнив він.

За словами експерта, бригада з чотирьох чоловік за один день може укласти до 400 метрів такого трубопроводу.

«Крім того, в нашому розпорядженні є труби з так званого «шитого»  поліетилену, які можна застосовувати для опалення. Вони краще витримують тиск до 10 атмосфер і температуру до 115 °С », - розповів Ю. Паливода.

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА