Сильні хвилі під час штормів здатні завдати значної шкоди будівлям та інфраструктурі, розташованим у межах берегової лінії. При цьому хвилерізи через високу вартість будівництва встановлені лише у великих населених пунктах або портах.

Інженери з Університету Квінсленда запропонували новий спосіб захисту берегових ліній від сильних хвиль під час шторму. Вони представили концепцію плавучого «лісу» – комплексу бар'єрів з встановленими вертикально 20-метровими трубами, здатними гасити хвилі. Порівняно з традиційними хвилерізами це недорогий спосіб захисту берегової лінії:  облаштування гнучких конструкцій з пластикових труб висотою близько 20 м. Такі труби є досить жорсткими, щоб знизити швидкість вітру, та досить гнучкими, щоб не руйнуватися від хвиль.

Технологічні характеристики пластикових труб: гнучкість, міцність та висока стійкість до агресивних середовищ – роблять їх оптимальним матеріалом для цього проекту.

За задумом вчених, вода буде попадати в труби – це дозволить гасити силу хвиль. В майбутньому такі система, ймовірно, будуть встановлені ​​уздовж берегової лінії в Бангладеш, Мозамбіку, на Тайвані та Філіппінах.

Плавучий «ліс» має похилу поверхню з штучними «деревами», які виступають з нього

Плавуча конструкція, закріплена на шельфі в зонах підвищеного ризику, має довжину близько 1 кілометра

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА