Італійська компанія SICA розробила систему контролю якості, засновану на штучному зорі. Дана система   застосовується на розтрубовочних машинах чи автономно для оцінки якості виготовлених розтрубів і   відбраковування тих виробів, які не входять у межі нормальної роботи.

 Система, що заснована на використанні декількох камер і сучасної оптики, дозволяє перевірити   кожну  ПВХ  трубу, виготовлену з розтрубом, за такими параметрами:

  •  правильна установка ущільнення, зокрема відсутність естетичних дефектів, таких як кольорові плями (типові   світлі або темні смуги) та розбірливість нанесених написів/логотипів;
  •  відсутність макродефектів, а саме визначення розміру внутрішнього діаметра розтруба (D2e) в допустимому   діапазоні значень.

 Вона оснащена власним інтерфейсом оператора за допомогою якого можна:

- відобразити отримані зображення та результат інспекції окремої труби (навіть в разі багаторазової розтрубовки),

- на сторінках конфігурації задати параметри, необхідні для інспекції, 

    - виконувати моніторинг оглянутих виробів, дефектних виробів, кількості перевірених виробів тощо.

Система розроблена так, щоб не впливати на продуктивність лінії, використовуючи швидкі та високопродуктивні алгоритми штучного зору, які дозволяють застосовувати його також на розтрубовочних машинах SICA останнього покоління, що досягають продуктивності 1200 штук на годину (для труб діаметром 32-40-50 мм і товщиною 1,8 мм).

Її можна легко інтегровати з розтрубовочними машинами або вона може працювати автономно, у випадках, коли труби переміщуються антропоморфними роботами в «хвості» лінії, наприклад, при викладенні трубної продукції в коробки.

Система контролю якості SICA дає можливість автоматичного визначення дефектного вироба та контролю якості в цілому. Забезпечується підвищення продуктивності там, де необхідність візуального контролю якості раніше заважала збільшити швидкість лінії, усувається проблема заміни дефектних труб всередині вже сформованих і зв'язаних упаковок.

В Україні інноваційне обладнання компанії SICA успішно експлуатується на Калуському трубному заводі.

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА