Саудівська Аравія зуміла повністю відновити поставки енергоносіїв, порушені атакою безпілотників на об'єкти   підприємства Saudi Aramco в ніч на 14 вересня, повідомив Інтерфакс з посиланням на слова міністра енергетики   країни принца Абделя Азіза бен Сальмана Аль Сауда.

 «Принц Абдель Азіз бен Сальман сказав, що постачання палива повернулися на колишній рівень до атак", –   розповів він телеканалу «Аль-Арабія».

 Він зазначив, що у вересні Саудівська Аравія буде підтримувати поставки нафти клієнтам в повному обсязі. За   словами міністра, Ер-Ріяд вже наполовину відновив обсяг нафтовидобутку, а до кінця вересня має намір вийти на   колишній рівень видобутку.

 Також міністр закликав світову спільноту вжити рішучих дій у відповідь на напад на об'єкти Saudi Aramco.

 Раніше зазначалося, що на двох підприємствах національної нафтової компанії Саудівської Аравії Saudi Aramco в ніч на 14 вересня сталися пожежі через атаки дронів. В результаті події видобуток нафти скоротився на 50 %. Саудівська Аравія, як найбільший світовий експортер нафти, щодня поставляє на світовий ринок близько 7 млн. ​​барелів. Це призвело до скорочення видобутку нафти в Саудівській Аравії вдвічі – на 5,7 млн. ​​барелів на добу.

Зазначалося, що оцінка вартості найбільшої в світі нафтової компанії Saudi Aramco напередодні первинної публічнлї пропозиції (IPO) може знизитися щонайменше на USD300 млрд. IPO Saudi Aramco планується на 2020-2021 роки, до продажу влада королівства мала намір запропонувати 5 % компанії. В цілому акції Aramco попередньо оцінювалися в USD2 трлн. Це могло стати найдорожчим первинним розміщенням акцій в історії.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА