Вчені з Університету імені Бен-Гуріона створили та встановили на морському дні штучні корали з полімерів. На   такий крок дослідники пішли заради збереження середовища існування риб і морських тварин, які гинуть через   вимирання коралів

 За останні десятиліття корали знищуються через забруднення, рибальство та, найважливіше, глобальне   потепління. Воно зумовлює швидке збільшення кількості вуглекислого газу в океані та прискорює процесс його   окислення. Корали не встигають пристосовуватися до цих змін, через що гинуть.

 Крім того, відбувається знебарвлення коралів через загибель симбіотичних водоростей Symbiodinium, причиною   якої стає підвищення температури води. Один з наймасштабніших проявів знебарвлення, відбувся в 2016-2017   роках: тоді температура води в північній частині рифу зросла до 32 °С. Це призвело до скорочення чисельності   молодих коралів, а в майбутньому може стати причиною вимирання цілих рифів.

 Корали також є природним місцем існування для риб і морських організмів. Щоб зберегти її, дослідники створили   з полімерів штучні корали.

 Перед початком експерименту вчені провели 3D-сканування реальних коралів, а потім використовували знімки   для 3D-друку штучних коралів з біопластику, швидкість розкладання яких порівнянна з їх натуральними   прототипами.

 Потім штучні корали встановили на рифі уздовж північно-східного узбережжя Червоного моря. Подальші   спостереження показали, що риби не тільки з готовністю сприймають штучні корали, а й віддають їм перевагу   перед справжніми, розташованим поблизу.

 Раніше міжнародна група вчених під керівництвом біологів з Гарвардської медичної школи виявила вид коралів Astrangia poculata, який вважає за краще харчуватися мікропластиком замість звичайної їжі.

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА