Рятувальна служба американського штату Флорида провела операцію із звільнення 19 ламантинів із каналізації в районі мису Канаверал. Тварини кілька годин перебували в дренажній мережі, прокладеній у місті Сателайт Бич. Щоб визволити їх з трубного полону, рятувальники випиляли частину каналізаційної труби.

На думку співробітників рятувальної служби, ймовірно тварини забралися в каналізацію, щоб зігрітися, а потім застрягли там. Після вилучення з трубопроводу ламантинів за допомогою строп і важкої техніки перевезли до найближчого каналу.

Енн Спеллман – представниця комісії штату по захисту риб і диких тварин – виявила ламантинів у каналізаційній пастці. Вона розповіла, що ця ділянка зливової  каналізації має довжину близько 40-45 метрів. Через значне похолодання тварини шукали теплішу воду в каналах і, ймовірно, слідуючи одна за одною, запливли в трубу. Однак вибратися самостійно звідти вже не змогли.

Після щасливого визволення дев’ятнадцяти ламантинів аварійні комунальні служби мали у найкоротші терміни відновити зруйновану ділянку дренажної каналізації, що вони оперативно і зробили. Щоб подібна ситуація не повторилася будівельники встановили на зливний трубі ґрати.

Довідка. Ламантини, або морськиі корови, мешкають на мілководді і харчуються водною рослинністю. Тварини важать 400-550 кілограмів, а довжина їх тіла може досягати 3 метрів. Ламантини населяють мілководдя та мангрові зарості на узбережжі Північної, Центральної і Південної Америки, а також Карибського моря.

 

 

 

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА