Уряд сприяє розвитку міст України через надання державних гарантій. У Чернівцях буде модернізована система  водопостачання

Для розв’язання давньої нагальної проблеми Чернівців — забезпечення міста водою — у Міністерстві фінансів України відбулися важливі переговорі. У них взяли участь: керіництво міністерства, представники Посольства Німеччини в Україні та представники Чернівецької міської ради. Уряд Німеччини погодився надати обласному центру Буковини кредит для реконструкції і модернізації міської водопровідної мережі у розмірі 17 мільйонів євро. З цього приводу були підписані відповідні угоди.

Чернівецький міський Голова Олексій Каспрук розповів: «Ми отримали цю позику на 30 років. Це перша черга проекту поліпшення системи водопостачання і водовідведення. Сподіваємося, буде і друга, і третя,  адже німецькі партнери виявили зацікавленість у продовженні цієї роботи».

У свою чергу посол ФРН в Україні Крістоф Вайль зазначив: «Ми усіляко підтримуємо проведення реформ у вашій державі, зокрема й у поліпшенні житлово-комунальних послуг. Німеччина залишає незмінною тверду прихильність підтримувати Україну у подоланні її величезних викликів з реформування. Надання кращих комунальних послуг за доступними цінами — важливий елемент таких зусиль, спрямованих на модернізацію».

Кредитна лінія буде відкрита німецьким банком розвитку KfW,  який має широкий міжнародний досвід у сфері надання фінансової допомоги у моернізації мереж питного водопостачання з одночасним зменшенням енергоспоживання. Для Чернівців це питання є особливо важливим: експлуатація зношених та аварійних водопровідних мереж робить собівартість води в місті однією  з найвищих в Україні попри те, що місто розташоване у межиріччі двох великих річок — Пруту та Дністра. Інноваційна реконструкція муніципального водного господарства  дозволить суттєво знизити технологічні та фізичні втрати води, підвищити енергоефективність виробництва.

ПРЯМА МОВА. Наталія ЯРЕСЬКО, міністр фінансів України:

«Проблема оновлення комунікаційних мереж для нашої держави — одна з пріоритетних для розв’язання. Лише 9% мереж водопостачання в Україні не аварійні, а період їх експлуатації не перевищує 25 років.  Понад 35 % всіх мереж використовують уже понад 35 років. Сподіваємося, що досвід співпраці з модернізації комунальних мереж у Чернівцях згодом пошириться й на інші міста України».

 

 

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА