Хімічний холдинг International Chemical Investors Group (ICIG) уклав з компанією INEOS угоду на придбання її активів в рамках реалізації вінілового СП з бельгійською Solvay. Про це йдеться в повідомленні прес-служби INEOS.

На вимогу Європейської комісії INEOS повинна продати деякі свої активи, щоб отримати остаточно дозвіл для створення 50:50 СП, яке буде називатися INOVYN.

INEOS продасть заводи в Бельгії, Франції, Голландії, Німеччині і Великобританії. Компанія продає виробництво каустичної соди і ВХМ в Тессендерло (Бельгія); виробництво ПВХ в Мазенгарбі (Франція), виробництво ПВХ в місті Бік (Нідерланди), виробництво ПВХ і ВХМ в Вільгельмсхафені (Німеччина), виробництво етиленхлориду в Ранкорні (Великобританія).

Фінансові деталі угоди не розкриваються.

Спільне підприємство Solvay і INEOS стане другим за величиною світовим виробником ПВХ (у т.ч. для виробництва ПВХ труб) після японської компанії Shin-Etsu. Очікується, що обсяг продажів INOVYN становитиме близько EUR4,3 млрд. (USD4,61 млрд.).

Обидві компанії анонсували намір об'єднати бізнеси ПВХ у травні 2013 року. Створення нового спільного підприємства отримало схвалення з боку Європейської комісії (ЄК) у травні 2014 року. СП дозволить компаніям скоротити витрати на логістику та при збуті, а також підвищити рентабельність, враховуючи підвищені витрати на сировину та енергоносії в Європі. Планується, що інтегроване підприємство об'єднає в собі виробництво ПВХ, хлору і каустичної соди. Європейський ринок ПВХ страждає від надлишкових потужностей і слабкого попиту, що спонукало компанії спільно шукати рішення на цьому трудомісткому ринку. Solvay раніше заявила, що планує вийти з підприємства ПВХ на більш пізньому етапі.

Довідка. Solvay S.A. – бельгійська хімічна компанія, одна з найбільших у Європі та світі, зі штаб-квартирою в Брюсселі. Діяльність компанії сконцентрована у двох основних напрямках – хімічний сектор і полімери.

INEOS ChlorVinyls є одним з основних виробників хлор-лужної продукції в Європі, світовим лідером в області похідних хлору і найбільшим виробником ПВХ в Європі.

 

 

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА