Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) повідомив, що на відновлення і розвиток муніципальної інфраструктури країни Україні буде виділено рамковий кредит у розмірі €400 млн. 19 травня поточного року рада директорів ЄІБ ухвалила відповідне рішення.

У повідомленні банку зазначено, що цей проект покликаний продовжити життя застарілій та зношеній міській інфраструктурі в секторах енергетики, водопостачання та санітарії, зниження втрат, підвищення енергоефективності, зниження інтенсивності викидів парникових газів, а також сприяння безпеці енерго- та водопостачання». 

У ЄІБ підкреслили, що вказане фінансування буде заохочувати економічні та галузеві реформи та сталий розвиток в Україні. Загальну вартість проекту оцінено в €800 млн. З української сторони партнером з розробки проекту є Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Довідка. Європейський інвестиційний банк було створено в 1957 році, і на сьогодні його акціонерами є 27 країн – членів ЄС. Головна мета банку – сприяння цілям Європейського Союзу за допомогою довгострокового фінансування надійних інвестиційних проектів. Статутний капітал ЄІБ формується з внесків країн-учасниць.

ЄІБ здійснює фінансування проектів в Україні на підставі мандата Ради ЄС та Європарламенту для країн Східного партнерства. Мандат дозволяє банку кредитувати проекти, що становлять значний інтерес для ЄС і його східних сусідів у наступних галузях: розвиток приватного сектора, соціальної та економічної інфраструктури, зміна клімату тощо.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА