Три нових нафтохімічних підприємства будуть введені в експлуатацію в Ірані до кінця поточного року. З їх запуском потужності виробництва поліетилену (ПЕ) в країні зростуть приблизно на 900 тис. тонн на рік. Про це повідомила виконавчий директор нафтохімічних проектів Іранської національної компанії нафтохімічної промисловості Марзіє Шахдаі.

Нові заводи  розташовані в Мехабаде, а також у провінціях Курдистан і Лірістан.

При цьому Марзіє Шахдаі зазначила, що названі підприємства розташовані на шляху проходження Західного етиленопроводу, який бере початок в Асалуйе і в кінцевому підсумку буде прокладений до Тебріза.

У даний час в країні реалізується 67 нафтохімічних проектів, які будуть введені в експлуатацію до початку 2018 року.

Зараз в Ірані діють 53 нафтохімічних комплексу із загальною виробничою потужністю 59 млн. тонн продукції на рік, які включають в себе виробництво ряду полімерів (у т.ч. трубного поліетилену високої густини), хімічних речовин, ароматичних сполук і скрапленого газу. Ці виробництва розташовані переважно на півдні Ірану, поряд з Перською затокою, в особливій економічній зоні Асалуе і Махшархр (Assaluyeh і Mahshahr).

Іран вже більше 50 років виробляє нафтохімічні продукти і є одним з основних енергетичних центрів у світі, з величезними запасами нафти і газу. Перевага ж Ірану полягає в тому, що країна має легкий і повний доступ до сировини для виробництва базових олефінів, що дозволяє їй мати конкурентну перевагу серед виробників на інших ринках. У цьому зв'язку всі іранські нафтохімічні компанії воліють розширювати свій ринок, особливо враховуючи те, що загальний обсяг споживання різних полімерних продуктів до 2016 року досягне 316 млн. тонн (202 млн. тонн – у 2006 році).

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА