17 3 augustУ Степанівці замінили водопровід. У першу декаду серпня мешканці провулку Вишневого в селі Степанівці отримали нову водопровідну мережу. Співробітники Херсонського міськводоканалу проклали її всього за 5 днів. 

Будівництво нового водопроводу стало результатом спільних зусиль водоканалу і самих місцевих жителів. Було прийнято рішення замінити старий вуличний трубопровід, який вже не справлявся зі своєю функцією, а тільки потребував постійного ремонту через аварії.

Господарі дванадцяти домоволодінь придбали всі необхідні для будівництва комплектуючі: 150 м ПВХ труб діаметром 63 мм, фітинги та запірну арматуру. У спекотні вихідні 2 і 3 серпня фахівці ремонтної бригади Херсонського водоканалу проклали нову центральну нитку водопроводу на глибині 1,5 м і виконали її розводку, встановивши крани на відводах до кожного будинку. Конструкція ПВХ труб (розтруб і ущыльнювальні кільця) забезпечила швидкий монтаж без застосування зварювальних робіт. Ця ділянка водопроводу працюватиме безаварійно понад півстоліття.

Оскільки водоканал не має достатньо коштів для самостійного оновлення всіх застарілих мереж, він готовий розглядати і реалізовувати будь-які варіанти співпраці зі споживачами. Так, наприклад 4 серпня розпочато подібний проект оновлення водопроводу на вулиці 5-й Західній, в якому будівельні матеріали, в тому числі і пластикові труби, придбані абонентами.

У провулку Якірний новий водогін. Мешканцям 25 приватних будинків по провулку Якірний у Херсоні вода тепер надходить по новому трубопроводу.

17 2 august

За власні кошти водоканал придбав труби та запірну арматуру. Фахівці бригади по ремонту та експлуатації водопровідних мереж виконали всі необхідні роботи: акуратно (щоб не пошкодити наявні комунікації) облаштували траншеї; забезпечили піщану подушку, проклали нові ПВХ труби діаметром 75 мм на глибині 1,5 м, перепідключили будинки абонентів і засипали траншеї. При цьому мешканці провулку не відчули жодних незручностей, усі роботи проводилися без відключення води. Вартість будівельних матеріалів і робіт склала близько 70 тис. гривень.

У даний час старий аварійний трубопровід діаметром 150 мм, який для вулиці на 25 будинків був занадто великим і працював переважно на протікання, відключений. ПВХ труби не схильні до корозії, мають ідеально гладку внутрішню поверхню і не заростають. Тому перехід на менший діаметр ніяк не відіб'ється на якості водопостачання і навпаки дозволить заощадити обсяг споживаної води.

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА