19 2 augustЗа інформацією агенції УНІАН, Світовий банк може надати Україні кредит на суму $772 млн. для оновлення водопровідної та каналізаційної мережі  у 26 містах. 

Про це на  прес-конференції 18 серпня повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Едуард Кругляк.

«Учора відбулася зустріч з представниками Світового банку, ми маємо серйозні програми на  $772 млн. Так у цій програмі беруть участь 26 водоканалів України. Йдеться про фінансування модернізації очисних споруд водопроводу, реконструкцію і капітальні ремонти», – сказав Едуард Кругляк. 

Водночас, за оцінкою Мінрегіонбуду на заміну всіх водопровідно-каналізаційних мереж ЖКГ України необхідно 1 трлн. гривень. 

«Вітчизняні водопровідно-каналізаційні мережі збудовані переважно в 60-80-х роки минулого століття, отже постає важлива проблема їх старіння та нагальна необхідність їхньої заміни, а  це мільярди гривень. У цілому зроблено оцінку по житлово-комунальному господарству без житла. Стосовно водоканалів і теплопостачальників – порібен трильйон гривень щоб привести підприємства в європейське стан», – зазначив Кругляк.

УНІАН повідомляла, на сьогоднішній день у рамках співпраці зі Світовим банком в Україні здійснюється проект розвитку міської інфраструктури, розрахований на 2014-2020 роки. Його загальна вартість $2,4 млн. За цим проектом інвестиції спрямовані на модернізацію мереж водопостачання та водовідведення, а також на реалізацію пілотного проекту щодо утилізації твердих відходів. 

Довідка. За станом на середину червня термінової заміни потребують близько 100 тис. кілометрів комунальних мереж в країні. У більш ніж  260 населених пунктів надходить питна вода з відхиленнями окремих фізико-хімічних показників. Рівень каналізування в Україні становить: міста –96,7 %,  селища міського типу – 57,2 % і сіл – 2,4%. 

За даними Держстату, в Україні на кінець 2014 року в зношеному та аварійному стані перебували 49,1 тис. кілометрів водопровідних мереж.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА