9 1 sepВлада курортного селища Кирилівка ініціювала масштабну реконструкцію найпроблемніших ділянок Шелюгського водоводу. Це має нарешті вирішити багаторічну проблему селища з водопостачанням.  

У Кирилівці завжди було негаразд з водою. Водовод Шелюги-Кирилівка  було споруджено в 1967 році господарчим способом. При цьому при будівництві  ніхто не дотримувався технології укладання труб, та й самі матеріали, з яких змонтовано трубопровід – низької якості. Тут було використано труби різних діаметрів (від 300 до 400 мм) і з різних матеріалів. Тобто вже на момент будівництва водопровід не відповідав експлуатаційним та технічним вимогам.

За понад 40 років роботи експлуатаційний ліміт водопровідній мережі повністю вичерпався, труби не витримують навантаження,  особливо в літню пору, коли в селищі багато відпочиваючих. На заміну труб потрібні були великі кошти, яких не було, тому селище отримувало воду від аварії до аварії. Залатали ремонтники порив на трубі, та й годі. 

9 0 sepСелищна влада довго шукали різні виходи з ситуації, і, не діждавши допомоги з району чи області, прийняла рішення виправляти ситуацію самотужки.

Мер Кирилівки Іван Малєєв розповів:  «У цьому році ми як завжди провели навесні випробування водопроводу. Стало зрозуміло, що з Шелюг ми зможемо подавати воду під тиском 7,5 атмосфер. Цього для селища цілком вистачає. На початку літа водогін працював без збоїв. Однак втрутився погодний фактор. Сильна гроза спричинила відключення 35-кіловатної лінії, і водопровід зазнав  два найпотужніші гідроудари. Природно, після цього нормальне водопостачання селища було порушене». 

Тому було ухвалене рішення реконструювати дві найбільш проблемні ділянки водоводу, ті, що постраждали від гідроудару. Було укладено договір між КП «Жилкомсервіс» і підрядною будівельною фірмою.  Бюджет селища виділив на будівництво 1,2 млн. гривень. На початок вересня в районі Єфремівки на ділянці протяжністю 300 м повним ходом замінюють старі труби на поліетиленові труби діаметром 355 мм. У районі Шелюг на ділянці протяжністю понад 100 метрів монтують ПЕ труби діаметром 400 мм.Поліетиленові труби – найефективніший будівельний матеріал для транспортування води. Вони гарантовано безаварійно прослужать понад півстоліття.

9 2 sep 9 3 sep

Після завершення цього етапу реконструкції мережі будуть здійснені гідровипробування інших ділянок водоводу, щоб визначити слабкі місця для подальшої реконструкції.

Будівельники працюють посиленими темпами. Так, наприклад, на прокладання труби під дорогою за планом було відведено тиждень, а впоралися за 8  годин. Начальник дільниці Володимир Міхов зазначив: «У нас все йде, як і планували. Матеріали наявні. Ми вписуємося у всі терміни. Колектив працює як налагоджений механізм, кожен робичий знає свою справу. При такому темпі реконструкція водоводу буде закінчена за тиждень».

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА