26 1 oktКомпанія Subterra (підрозділ RadiusPLUS) провела успішну реконструкцію зношеного 6-ти дюймового чавунного газопроводу низького тиску за допомогою технології Subline. Цей метод реновації полягає в тому, що в ремонтовану зону аварійного трубопроводу протягується попередньо U-подібно деформована поліетиленова труба. При цьому збитки для навколишнього середовища і незручності для споживачів мінімальні.

Коли в британській компанії Northern Gas Networks (Північні Газові Мережі, NGN) у рамках програми заміни газопроводів виникла проблема реконструкції в Monkwray Brow Whitehaven магістрального чавунного 6-ти дюймового газопроводу, спочатку було прийнято рішення провести роботи традиційним траншейним методом прокладки. Однак цей трубопровід частково прокладений під однією з головних автодоріг з Whitehaven, тому розриття траншей призвело б до значних порушень у транспортному сполученні та незручностей для клієнтів NGN.

У результаті був проведений техніко-економічний аналіз для пошуку альтернативних способів заміни чавунних газопроводів з використанням безтраншейної прокладки. Працюючи в тісній співпраці з фахівцями Subterra, компанія NGN вивчила можливості застосування для релайнінга технології Subline.

За цією технологією спеціальне обладнання U-подібно зминає поліетиленову трубу, зменшуючи тим самим її поперечний переріз. Деформований U-подібний профіль поліетиленової труби закріплюють бандажами. Після очищення та відеоконтролю внутрішньої поверхні трубопроводу, що ремонтується  закріплену бандажами нову поліетиленову трубу протягують всередину старого трубопроводу. Для того, щоб надати протягнутій у старий трубопровід деформованій ПЕ трубі первинну форму, її кінці герметизують, і всередину під тиском 2-3 атмосфери закачується вода.

Технологія Subline оптимально відповідала вимозі NGN, щоб  встановлювана ПЕ труба, при поверненні до вихідного розміру, ідеально вписувалася в реконструйовану трубу, забезпечуючи максимальну пропускну здатність. Це мало вирішальне значення для цього конкретного проекту.

Для проведення робіт були обрані ПЕ труби діаметром 160 мм виробництва Radius Systems. Труба поставлялася в бухтах по 100 метрів. Бухти були зварені разом з використанням терморезисторних муфт Radius у батіг із семи секцій і протягнуті в стару магістраль. Відновлення газопроводу було проведено успішно. Завдяки технології Subline тривалість робіт скоротилася на 6 тижнів.

Стів Джонс, керівник будівельного напрямку в NGN, зазначив: «Ми хотіли переконатися, що обмеження трафіку було зведено до мінімуму, для цього використовувався метод безтраншейного відновлення (релайнінг). Ми оцінили реальні переваги у використанні технології релайнінга компанії Subterra. Це було кращим рішенням для нашого проекту. Ми є однією з перших газових мереж Великобританії, що використала цю технологію. Наша стратегія – постійний пошук інноваційних рішень, що дозволяють скоротити час виконання проекту, зменшити незручності для наших клієнтів і підвищити свою ефективність».

subterra titul

Довідка. Subterra є дочірнім підрозділом компанії RadiusPLUS. Вона спеціалізується на розробці та реалізації інноваційних технологій з ремонту, реконструкції та захисту трубопроводів водопостачання, транспортування стічних вод, нафти, газу і шламу.

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА