14 1DowАмериканські хімічні гіганти Dow Chemical і DuPont домовилися про злиття, в результаті якого буде створений найбільший хімічний концерн у світі. Про це повідомлено в спільній заяві компаній.

Капіталізація нової структури, яка отримає назву DowDuPont, складе близько USD130 млрд.

Після злиття компанія планує розділитися на три напрями. Один сконцентрується на хімікатах для сільського господарства, другий займеться матеріалознавством, а також роботою з сировиною та напівфабрикатами, у тому числі різними полімерами, третій – спеціалізованою продукцією, зокрема тонкого органічного синтезу, що використовується, наприклад, для сонячних батарей. Всі три нові компанії будуть публічними, їх акції розмістять на біржі.

Як очікується, операція, якій ще належить пройти схвалення регулюючих органів, буде закрита в другій половині 2016 року. Подальший поділ DowDuPont на три компанії відбудеться протягом 18-24 місяців після завершення операції  злиття. За оцінкою експертів, в результаті скорочення витрат компанії зможуть заощадити на масштабі USD3 млрд. протягом двох років після завершення угоди.

Генеральний директор DuPont Едвард Брін збереже свою посаду в новій компанії, а гендиректор Dow Chemical Ендрю Ліверіс стане виконавчим головою ради директорів. За їхніми словами, вони поки не вирішили, які посади займуть після поділу DowDuPont на три компанії.

Dow Chemical і DuPont зіткнулися з падінням попиту на добрива через зниження цін на сільгосппродукцію і зміцнення долара. У той самий час їх пластиковий бізнес процвітає завдяки низьким цінам на природний газ.

Злиття, яке стане найбільшим в хімічному секторі і одним з найбільших в світі цього року, що вже встановив рекорд за сукупним розміром угод злиття і поглинання, істотно змінить розклад сил на хімічному і особливо на сільськогосподарському ринках.

Про можливе злиття двох найбільших хімічних компаній США стало відомо 9 грудня. DowDuPont може стати другою у світі хімічною компанією після німецького концерну BASF.

Довідка. Dow Chemical – американська багатогалузева хімічна компанія зі штаб-квартирою в Мідленді, штат Мічиган. Є великим виробником полімерної продукції, у тому числі полістиролу, поліуретану, поліетилену, поліпропілену і синтетичних каучуків. Компанія випускає більше п'яти тисяч найменувань продукції на 188 виробничих об'єктах в 37 країнах.

DuPont – американська хімічна компанія, одна з найбільших у світі. Компанія є винахідником безлічі унікальних полімерних та інших матеріалів, серед яких неопрен, нейлон, тефлон, кевлар, майлар, Тайвек та ін. 

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА