21 16 decМуніципальна влада Барселони озвучила намір використовувати безпілотні літальні апарати для інспектування великої мережі підземних тунелів, протяжність якої становить 1 500 км. Дрони можуть приступити до виконання роботи з обстеженню каналізаційних тунелів в найближчі два роки.

Є намір організувати флот каналізаційних дронів, які перевірятимуть стан міських каналізаційних труб, брати проби води і повітря і відстежувати засори і стан стін тунелів, повідомляє видання The Local.

Таким чином, дрони частково замінять каналізаційних робітників, які виконують не саму приємну, а іноді й небезпечну, роботу. Управляти ними можна буде з поверхні землі, а спускатися в тунель потрібно буде лише для того, щоб поміняти батарейки. Крім того, пристрої допоможуть проводити більш точне обстеження і навіть скоротити витрати на очищення.

Перші випробування дронів в каналізаційних тунелях пройшли на початку грудня. Наступні будуть проведені в найближчі місяці. Поки основною проблемою залишається розмір апаратів, які виявилися занадто великими для вузьких тунелів. На даний момент пристрої можуть безперешкодно пройти лише 39 % підземної мережі.

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА