Компанія Unipetrol (входить до структури PKN Orlen), провідний чеський виробник нафтохімічної продукції, повідомила про початок будівництва нового комплексу Polyethylene3 (ПЕ3) в Хемпарк Залужжя (Chempark Zaluzi) в чеському Литвинові.

Офіційна церемонія початку будівництва заводу ПЕ3 потужністю 270 тис. тонн на рік відбулася 7 червня. За планом завод має бути введений в експлуатацію одразу після закінчення будівництва в середині 2018 року.

Загальний обсяг інвестицій Unipetrol в проекті ПЕ3 становить близько USD357,5 млн., що є найбільшою інвестицією на сьогоднішній день в історії нафтохімічної промисловості Чехії.

Проект ПЕ3 є частиною стратегії групи Unipetrol з 2013 по 2017 рр., в основу якої закладено подальша інтеграція нафтопереробних і нафтохімічних підприємств компанії.Нове виробництво ПЕ3, що включає в себе дві лінії, має замінити собою завод ПЕ1 потужністю 120 тис. тонн в рік. Виробничий майданчик ПЕ2 потужністю 200 тис. тонн в рік продовжуватиме працювати. Таким чином, сумарна потужність виробництва поліетилену високої густини (ПЕВГ) у комплексі становитиме 470 тис. тонн на рік, у порівнянні з нинішніми 320 тис. тонн на рік.

Парова крекінг-установка, пошкоджена в серпні 2015 року через пожежі, перебуває в процесі ремонту і модернізації. Після ремонту вона буде постачати сировину – етилен для нового виробництва ПЕВГ. Потужність крекінг-установки становитиме 544 тис. тонн етилену на рік.

Як повідомлялося раніше, у вересні минулого року Unipetrol частково відновила виробництво поліетилену (ПЕ) і поліпропілену (ПП) на нафтохімічному комплексі в Литвинові (Чехія) після пожежі. На сайте собраны Лучшие онлайн казино со всего мира

Довідка. Чеська Unipetrol – акціонерне товариство, яке займається переробкою нафти і виробництвом нафтохімічної продукції в Чеській Республіці та Центральній Європі. Вона входить до десятки найбільших чеських компаній за обсягом виручки. Компанія була заснована в 1994 році і з 2004 року є частиною PKN Orlen, якому належить 63 % акцій в компанії.
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА