ПАТ ЛУКОЙЛ, друга за величиною російська нафтова компанія, бачить інтерес інвесторів до покупки «Карпатнафтохіму», найбільшого українського виробника полімерів, поінформував журналістів глава НК Вагіт Алекперов.

За його словами, вартість операції може скласти USD100-350 млн. «Є інтересанти. Він коштує від USD100 млн. до USD350 млн.», - сказав В. Алекперов.

Раніше, 21 червня, директор підрозділу ЛУКОЙЛа "Ринки капіталів та M&A» Павло Жданов заявив журналістам, що компанія розглядає можливість продажу «Карпатнафтохіму». Тоді він додав, що «завод перебуває в законсервованому стані вже два роки», тому ЛУКОЙЛ активно вивчає різні пропозиції як від українських, так і від європейських інвесторів щодо продажу даного підприємства.

Тим часом, ще у вересні 2015 року президент ЛУКОЙЛу Вагіт Алекперов повідомив, що «Карпатнафтохім» готовий почати роботу, як тільки уряд України гарантує повернення ПДВ. Тоді він також зазначив, що за останні чотири роки була проведена велика робота з українським урядом. Однак він підкреслив, що «без гарантій, що нам буде повертатися ПДВ, ми завод не запустимо».

Довідка. Промислове виробництво суспензійного ПВХ (ПВХ-С) на «Карпатнафтохімі» було введено в експлуатацію в травні 2011 року. Інвестиції в проект склали USD236 млн., реалізація проекту почалася в 2007 році. Виробництва полівінілхлориду і поліетилену на «Карпатнафтохімі» після тривалого простою (з вересня 2012 року) було поновлено восени 2013 року, але через пару місяців – зупинені і з того моменту простоюють.

«Карпатнафтохім» (Калуш, Івано-Франківська область) – дочірня компанія «ЛУКОЙЛ-Нафтохіму» – є найбільшим виробником полімерів в Україні. Підприємство виробляє поліолефини (етилен і пропілен), поліетилен, хлор, полівінілхлорид і каустичну соду. sexprice.ch Потужності підприємства дозволяють виробляти на рік 300 тис. тонн етилену, 100 тис. тонн поліетилену, 180 тис. тонн каустичної соди і 300 тис. тонн ПВХ.
 
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА