Braskem Idesa, спільний проект бразильської Braskem і мексиканської Idesa, в кінці червня офіційно почала єксплуатацію інтегрованого комплексу Ethylene XXI з виробництва поліетилену в Нанчіталь (Nanchital, Веракрус, Мексика).

«Це історичний момент для Braskem, – зазначив Фернандо Муса, генеральний директор компанії, – Ця подія є результатом спільної роботи протягом шести років з нашими колегами з Idesa».

Будівництво комплексу почалося в травні 2012 року в Нанчіталі. Вартість проекту становить USD5,2 млрд.

Проект Ethylene XXI спільне підприємство бразильської Braskem і мексиканської Idesa (75:25), воно включає в себе метанову крекінг-установку потужністю 1,05 млн. тонн на рік, дві лінії виробництва поліетилену високої густини (ПЕВГ) потужністю 400 тис. тонн на рік і 350 тис. тонн в рік відповідно, а також лінію з випуску поліетилену низької густини (ПЕНГ) потужністю 300 тис. тонн на рік.

Перша лінія з випуску ПЕВГ почала працювати 6 квітня, друга - 28 квітня.

У той час як Braskem Idesa запускає свій комплекс у роботу, державна компанія Pemex знижує рівень завантаження на виробництві етану. При цьому Pemex є єдиним місцевим виробником етану в Мексиці, і за договором компанія поставляє етан зі своїх крекінг-установок для Braskem Idesa протягом наступних 20 років.

Роберто Бішоф, віце-президент Braskem Latin America Unit і генеральний директор Braskem Idesa, запевнив, що поки не було ніяких проблем з отриманням достатнього обсягу етану від Pemex.

Керівництво компанії Braskem Idesa розраховує, що Ethylene XXI допоможе знизити дефіцит ПЕ в Мексиці, у тому числі й для виробництва поліетиленових труб. У довгостроковій перспективі проект повинен стати прибутковим завдяки стійкому зростанню попиту в регіоні. Braskem Idesa очікує, що попит на ПЕ повинен рости на 3,5-4,5 % в найближчі два-три роки.

Довідка. Braskem – бразильська нафтохімічна компанія зі штаб-квартирою в Сан-Паоло. Компанія є найбільшою нафтохімічною компанією в Південній Америці і п'ятою в світі за обсягом продукції, що випускається.

 
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА