Американська компанія LyondellBasell Industries (LBI), один з найбільших в світі виробників поліолефінів, планує в середині 2019 року ввести в експлуатацію новий завод з виробництва поліетилену високої густини (ПЕВГ) на узбережжі Мексиканської затоки США. Минулого тижня LBI прийняла остаточне інвестрішення щодо цього проекта.

Новий завод ПЕВГ вироблятиме 500 тис. тонн сировини в рік і стане першим комерційним підприємством компанії, яке буде використовувати новітню запатентовану технологію LyondellBasell - Hyperzone PE.

Генеральний директор компанії LyondellBasell Боб Патель (Bob Patel) в зв'язку з цим зазначив: «Інновації – ключ до нашого майбутнього успіху. Ця нова запатентована технологія дозволить виробляти широкий асортимент марок ПЕВГ з покращеними властивостями, багато з яких потенційно можуть перевищити контрольні показники галузі».

Зокрема, поліпшені властивості матеріалу, виробленого за допомогою технології Hyperzone PE включають підвищену стійкість до розтріскування і поліпшеному балансу між жорсткістю і ударною міцністю, що дуже важливо при виробництві якісних ПЕ труб.

Технологія Hyperzone PE є каскадним газофазним процесом, який заснований на багатозоновій циркулюючої реакторної технології компанії LyondellBasell. За допомогою нової технології можна випускати широкий спектр високоякісних мультимодальних марок ПЕВГ. Технологія Hyperzone PE дозволяє використовувати менше ПЕ смоли, що забезпечує економію коштів.


LyondellBasell поставлятиме на новий завод етилен власного виробництва, оскільки в останні кілька років компанія реалізує проекти з розширення потужностей на своїх крекінг-установках у США. Зокрема, LBI планує в кінці третього кварталу поточного року запустити нові розширені потужності з виробництва етилену (363 тис. тонн на рік) в Корпус-Крісті (штат Техас).

Разом з тим, проект розширення нарощування потужностей на крекінг-установці в Ченелвью (штат Техас) на 250 тис. тонн етилену на рік відкладено. Про це Боб Патель повідомив у другій половині липня. Тоді ж він відзначив, що цей проект, швидше за все, буде реалізований на початку наступного десятиліття.

Довідка. LyondellBasell - один з найбільших в світі виробників поліпропілену, провідний постачальник поліетилену і каталізаторів, а також розробник технологій виробництва поліетилену і поліпропілену. Компанія виробляє продукцію на 58 виробничих майданчиках в 18 країнах світу
 
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА