Місто Золоте (Попаснянський район Луганської області) отримало гуманітарну допомогу у вигляді технічних матеріалів для ремонту мереж водопостачання та насосних станцій міста.

Водяні та каналізаційні насоси, крани, з’єднувальні деталі та 1500 метрів поліетиленових труб різного діаметра — такий вантаж гуманітарної допомоги доставили представники міжнародної гуманітарної організації «Норвезька рада у справах біженців» (NRC) комунальному підприємству «Попаснянський районний водоканал». Допомога потрібна для ремонту трубопроводу, насосної та каналізаційно-насосної станції міста Золоте, до складу якого на рівних правах входять чотири однойменні селища.

Допомога щодо ремонту та відновлення водної інфраструктури Луганської області здійснюється в рамках проекту WASH (вода, санітарія та гігієна), який є однією з ключових програм реагування на гуманітарну кризу на сході України Норвезької ради у справах біженців.

Координатор комунікації NRC Тетяна Степикіна зазначила: «Норвезький рада у справах біженців вже другий рік надає матеріально-технічну допомогу для ремонту житла, шкіл і дитячих садочків водоканалу Попаснянського району. 80 % житлових об'єктів міста Попасна, пошкоджених в результаті конфлікту, отримали від NRC будівельні матеріали для відновлення. Загалом з початку роботи з відновлення інфраструктури допомогу від NRC в цьому регіоні отримали 55,5 тисячі людей».

   

Начальник Попаснянського міськводоканалу Дмитро Філіштинський розповів про стан мережі водопостачання у Золотому та відновлювальні роботи: «Цю ділянку трубопроводу пошкоджено під час обстрілу в січні 2015 року, внаслідок чого понад півтори тисячі людей залишилися без води. Ми вивели воду до колонки, щоб хоч якось розв’язати проблему. Труби, що їх привезли норвежці, використаємо для повноцінного забезпечення водою жителів селища, а насосний агрегат дасть змогу подати її в 14 багатоквартирних будинків, де мешкає 125 сімей».


За його словами, жителі Золотого багато років були обмежені у водопостачанні та користуванні каналізацією. Якщо квартира вище другого поверху, то води в кранах не було – недостатній тиск, погано працювала й каналізація. Воєнний конфлікт тільки погіршив ситуацію. І ось тепер з’явилася надія на розв’язання проблем гігієни та санітарії. Поліетиленові труби та з’єднувальні деталі забезпечать надійне на якісне водопостачання протягом багатьох років, адже термін їх експлуатації – понад півстоліття.

Довідка: Норвезька рада у справах біженців (Norwegian refugee council, NRC), заснована у 1946 році, є неурядовою, некомерційною гуманітарною організацією Королівства Норвегія. NRC надає допомогу і захищає права біженців та людей, переміщених всередині своєї країни. Організація має значні можливості. Так, у програмах NRC у 25 країнах світу в Африці, Азії, Америці та Європі працює 4700 співробітників, більшість з яких є місцевими жителями.

NRC відкрила своє представництво і в Україні, тут розгорнуто широку роботу з надання допомоги переселенцям зі східних регіонів, а також тим, хто й досі перебуває в зоні збройного конфлікту.

NRC зацікавлена у тісній співпраці із Міністерством соціальної політики України, міжнародними організаціями, які працюють в Україні, та національними громадськими організаціями.

Золоте – місто в Попаснянському районі Луганської області. Розташоване на березі річки Комишуваха. Через місто проходить кілька залізничних гілок (станції Гірське, Гірницьке і Мар'ївка) і автомобільна магістраль. Засноване на початку XX століття. Населення – близько 17 000 мешканців
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА