Національна холдингова компанія "Узбекнафтогаз" завершила розробку базового проекту з розширення діючих потужностей Шуртанского газохимического комплексу.

За оцінками експертів, загальна вартість проекту наближається до USD500 млн. У результаті річна потужність підприємства з виробництва поліетилену зросте з поточних 135 тис. тонн до більш ніж 200 тис. тонн.

Фахівці підприємства спільно з вченими та проектувальниками ряду НДІ Узбекистану зупинилися на такому варіанті модернізації, який передбачає не докорінне переоснащення технологічних ланцюжків, а створення умов для збільшення рівня вилучення поліетилену без значного зростання обсягів переробки газу.

«На сьогоднішній день ми приступили до активної стадії реалізації проекту. Мається на увазі, що наші фахівці провели дослідження і підтвердили, що підприємству вистачити сировини на весь передбачуваний цикл проекту з новими потужностями. Крім того, паралельно були визначені обсяги продукції на виході. Далі група експертів вивчила кон'юнктуру світового попиту і потреби в довколишніх країнах, щоб визначити асортимент кінцевої продукції, типи і марки найбільш затребуваною сьогодні полімерної продукції» – повідомив представник підприємства.

Раніше Шуртанскоий ГХК підписав меморандум про взаєморозуміння щодо спільного вивчення проекту модернізації своїх потужностей з південнокорейською корейською компанією GS E&C. Сторони планували завершити всі роботи до кінця 2019 року.

Довідка. Шуртанский ГХК був введений в експлуатацію в 2001 році. За цей час підприємство реалізувало на експорт понад 630 тис. тонн поліетилену, поставленого в 15 країн. Основні ринки збуту – країни СНД, а також Туреччина, Китай, Польща, Італія та інші.
 
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА