Продовжується реалізація найбільшого інвестиційного проекту в Україні у сфері ЖКГ, який здійснюється за прийнятних для України умов. Він забезпечить модернізацію споруд очищення каналізаційних стічних вод і будівництво технологічної лінії щодо обробки та утилізації осадів Бортницької станції аерації (БСА). Це стало темою обговорення у Київській міській державній адміністрації 17 січня під час зустрічі за участю представників КМДА та «Київводоканалу» з представниками Міністерства землі, інфраструктури, транспорту та туризму Японії.

«Вже у наступному році, після підготовки японськими консультантами тендерної документації, буде проведено міжнародний конкурс на визначення генпідрядника. Відтак, з урахуванням усіх міжнародних процедур, комплексна реконструкція БСА розпочнеться в середині 2018 року», – зазначив директор ПАТ «АК «Київводоканал» Дмитро Новицький.

У результаті модернізацій на БСА з’являться додаткові технологічні лінії, процес обробки стічних каналізаційних вод і осаду стане більш глибоким, а сама станція – компактнішою. Площа основного виробництва БСА скоротиться: з існуючих сьогодні 151 га – до 120 га. Це збільшить відстань від БСА до житлової забудови Києва приблизно на 1 км.

«Проект, що є унікальним для нашої країни та найбільшим у вітчизняній сфері ЖКГ, зараз входить в активну фазу. У минулому році узгодження процедурних питань остаточно закріпило наші відносини з японською стороною. Наразі ми завершуємо усі підготовчі роботи та переходимо до виконання основних технічних завдань у рамках реконструкції БСА та з нашого боку ми засвідчуємо повну готовність до цієї роботи», – зауважив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.


Напередодні відбулися зустрічі з японською урядовою делегацією у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України під керівництвом заступника Міністра Льва Парцхаладзе. Японські фахівці відвідали також «Київводоканал», де зустрілись з керівництвом підприємства та дирекцією з реконструкції БСА.

Довідка. У червні 2015 року між урядами України та Японії було підписано кредитну угоду для залучення коштів на реконструкцію БСА на пільгових та вигідних для України умовах від JICA. У вересні цього ж року Верховною Радою було ухвалено закон щодо ратифікації Договору у формі обміну нотами між урядом України та урядом Японії, а президент України його підписав.

Кредит буде наданий JICA на суму 108 млрд єн. Умови кредитування – 0,1 % річних на 40 років із 10-річними «канікулами». При цьому не менше 30 % від вартості проекту складатиме придбання японського обладнання, а генпідрядник – юридична особа з японською часткою – не менше 50 %+1.

Замовником проекту є ПАТ «АК «Київводоканал». Розпорядниками коштів державного бюджету – Мінрегіонбуд та КМДА. Міжнародний партнер – уряд Японії.

Кредитор від Уряду Японії – Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA).

Позичальники з кредиту – Кабінет Міністрів України. Субпозичальник – ПАТ «АК «Київводоканал».

Генпроектувальник стадії «П» (проект) – ДП «Київінжпроект».

Генпроектувальник стадії «РД» (робоча документації) – консорціум японських проектних організацій TEC INTERNATIONAL Co., Ltd., NIHON SUIKO SEKKEI Co., Ltd. Та NIPPON KOEI Co., Ltd.
 
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА