Міністерство економічного розвитку Польщі профінансує проект щодо облаштування каналізації у кількох сілах   навколо озера Світязь на Волині. Згідно з офіційними документами, вартість робіт оцінили в 5 млн. 805 тис.   євро.   30 серпня у Варшаві підписано угоду про реалізацію проекту «Покращення екологічної ситуації у   Шацькому   національному природному парку шляхом каналізації населених пунктів навколо озера Світязь».   Відповідно до   угоди, Міністерство інвестицій і економічного розвитку Польщі надає Державній адміністрації   Шацького району   Волинської області грант у сумі 5 млн 805 тис. євро, що складе 90 % від вартості проекту   (загальна вартість робіт   6 млн 450 тис. євро).

 Проект повинні реалізувати протягом 24 місяців. Він передбачає будівництво очисних споруд і каналізаційних   мереж в селищі Шацьк, селах Світязь і Пульмо.

 «Здійснення передбачених проектом заходів дозволить вирішити давно наболілу для району проблему   відсутності  сучасних систем каналізації при постійному зростанні рекреаційного навантаження і дасть   поштовх   цивілізованому розвитку туристичної галузі району», – зазначили в міській адміністрації Шацька.

 

Гроші виділяють у рамках програми співпраці «Польща - Білорусь - Україна 2014-2020». Кабінет міністрів України прийняв рішення про розподіл коштів спеціального фонду державного бюджету на виконання ряду невідкладних природоохоронних заходів на об'єктах державної власності в різних регіонах України. Згідно з розпорядженням уряду, Шацький район отримає 25 млн. гривень з державного бюджету в 2018-2019 роках у рамках фінансування екологічного проекту українською стороною.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА